Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-11-2015, 18:40   #12
Lomir
 
Lomir's Avatar
 
Reputacja: 1 Lomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kerm Zobacz post
W tej chwili nie widzę ani jednego obrazka, ale się zgłoszę
Wrzuciłem je na inny server, mam nadzieję, że teraz już wszystkim działają

Cytat:
Napisał Ulli Zobacz post
Też się zgłoszę i też nie widzę obrazków.
Masz jakieś wymagania co do długości historii?
Dowolna długość, ale należy się liczyć z tym, że na tej podstawie będzie rekrutacja, więc dwa-trzy zdania sklecone naprędce raczej się nie nadają.
Pół strony A4 to nie wygórowane wymaganie, a można w tym już zawrzeć ciekawą historię, która pokaże kim jest PG.

Cytat:
Napisał Kawalorn Zobacz post
Niestety, wiedzę na temat mechaniki czerpię z internetu. :P Podręcznika Gracza nie mam, więc tylko się upewnię.
Rasy, jak rozumiem, to wyłącznie człowiek, elf, półelf, krasnolud, gnom, niziołek i półork.
Klasy podstawowe - chyba też jasna sprawa. Tj. dokładnie takie, jak np. tutaj (Materiały dla początkujących), pod linkiem "klasy", żadnych dodatkowych klas albo wariantów tych z linku?
"Docelowo w sesji będzie można awansować o kilka poziomów" - więc o prestiżówkach nie ma sensu myśleć? (o ile jakieś w PG są ;p)
Polecam ten link: The Hypertext d20 SRD (v3.5 d20 System Reference Document) :: d20srd.org, tam są opisane podstawy i też dodatkowe rzeczy, często tam sam zaglądam, szukając zasad i statystyk

Do prestiżówek raczej nie dacie rady dojść teraz, poza tym w PG ich nie ma

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
A więc kilka spraw i niejasności:
1. Postać może być rasy innej niż człowiek?
2. Postać może nie pochodzić z tej wioski, a np. dołączyć do ekipy w trakcie jednego z ich pierwszych "zleceń"?
3. Można posiadać klasy dla BN-ów( interesuje mnie "fachowiec")?
Ad. 1 - oczywiście, wszystkie klasy z PG poza półorkiem. Ciężko mi go sobie wyobrazić w małej wioseczce, ale jeśli ktoś przekona mnie historią to czemu nie.

Ad.2 - tak, nie muszą to być autochtoni. Mogą być przyjezdni, którzy osiedli na dłużej. Trzeba pamiętać, że drużyna jest NIEDOŚWIADCZONA i jedyne zadania, które wykonywali były w okolicy wioski. Może raz czy dwa dane im było zapuścić się do większego miasta.

Ad. 3 - nie, jakoś tego nie widzę. Proponuję obejść to fabularnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zegarmistrz nie był łotrzykiem. Rozumiesz, klasa mechanicznie jest standardowa, ale cała otoczka fabularna i co za tym idzie umiejętności (więcej punktów na profesję [zegarmistrzostwo] wydasz niż na rozbrajanie pułapek). W końcu i łotrzyk i zegarmistrz muszą mieć zręczne palce, prawda?
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)
Lomir jest offline