Wątek: Wbiłem level!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2015, 12:48   #5
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
To ja może się wypowiem dwojako: jak w praktyce to u mnie wygląda, a jak uważam że powinno wyglądać.

Praktyka jest taka, że LEVELUP jest przydzielany zawsze po jakiejś większej akcji, która do niego upoważnia (po walce, po rozwiązaniu zagadki, po... ) i zwykle związana jest z przerwą na pizzę, bo żonglowanie podręcznikami w czasie gry nie sprzyja atmosferze klimacenia.
W takich wypadkach upewniam się tylko, że to co biorą gracze ma ręce i nogi względem tego co dotąd robili (zaklinacz, co konserwuje czary i często kuszą się bawi bierze Szybkie Przeładowywanie? Spox. To samo chce zrobić kapłan, który kuszy na oczy nie widział? No nie, może coś innego znajdź...).

Ideał wygląda u mnie tak, że graczy o LEVELUP informuję na koniec spotkania i proszę o przyniesienie na następne spotkanie postaci po awansie z uzasadnieniami tam gdzie się należą (przykład powyżej: kapłan pilnie obserwował zaklinacza i w sumie w przerwach przy ogniu nauczył się od niego jak się tym ustrojstwem posługiwać). Ten wariant ogranicza też tak oczywiste błędy jak "ups, dałem 2 punkty za dużo/mało...".
 
Gettor jest offline