Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2015, 22:04   #16
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Wiem, wiem, tak mi się tylko napisało. Ogólnie chyba wszystko, co do czego miałem wątpliwości jest tutaj (wrzucam, bo może komuś się przyda) - potwierdź, proszę, czy aktualne:
Cytat:
4. Mechanika polega na tym, że zaczynacie z 5 PN (Punkty Nieumarłości, to w sumie Żywotność, ale przecież żywe trupy nie powinny mieć w ogóle żywotności...) i bez mocy. W odróżnieniu od innych gier PN nie oznaczają tutaj drobnych ran, a śmiertelnych dla zwykłego człowieka - wszystko to co mogłoby was zabić raz tutaj odbiera jeden punkt PN. Oczywiście sprawa komplikuje się przy zdarzeniach odbierających wiele PN - jest to ocenne, bo trudno policzyć ile razy może zabić wybuch granatu w bebechach. Pewnie będą rzuty kostką do tego, żeby wprowadzić element losowości.
5. Zdobywanie poziomów: 1 poziom za każde 10 żywych osób przemienionych w żywe trupy (które następnie dołączają do waszej armii, którą sterujecie w określonym zakresie zależnym od tego jak blisko was są).
6. Każdy poziom dodaje +1 PN i 1 moc wybraną przez was.
7. Moce ułożone są w ścieżkach. Ścieżki można porównać do klas DnD, ale w przeciwieństwie do DnD tutaj nie ma żadnych kar do "wieloklasowości".
Tylko jedna wątpliwość do pkt. 6: jedną moc, ale rozumiem najniższą nieposiadaną z danej ścieżki, czy dowolną?

Dobra, już wiem, najniższą nieposiadaną z danej ścieżki, skoro:
Cytat:
Każda ścieżka składa się z 15 mocy zatem wystarczy przemienić 150 ludzi, żeby dojść na najwyższy poziom.
Edycja: wiem, z czym miałem problem poprzednio. Jak wyczuć, ile rzeczy można zrobić w turze (pomijam moce, gdzie jest to opisane). Przykładowo czy mogę zjeść człowieka, drugiego przerobić na zapas mięsa, użyć mocy Strzelec do strzelenia z czegoś i jeszcze zrobić Barierę z piasku (zakładając oczywiście, że nic mi w tych czynnościach nie przeszkadza i że mam wszystko, co do nich potrzebne) - wszystko w jednej turze? Inaczej, ile czasu gry trwa jedna tura? Jeśli to gdzieś jest i mi umknęło, to przepraszam.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 18-11-2015 o 22:27.
dzemeuksis jest offline