Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2015, 20:27   #20
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał dzemeuksis Zobacz post
Edycja: wiem, z czym miałem problem poprzednio. Jak wyczuć, ile rzeczy można zrobić w turze (pomijam moce, gdzie jest to opisane). Przykładowo czy mogę zjeść człowieka, drugiego przerobić na zapas mięsa, użyć mocy Strzelec do strzelenia z czegoś i jeszcze zrobić Barierę z piasku (zakładając oczywiście, że nic mi w tych czynnościach nie przeszkadza i że mam wszystko, co do nich potrzebne) - wszystko w jednej turze? Inaczej, ile czasu gry trwa jedna tura? Jeśli to gdzieś jest i mi umknęło, to przepraszam.
Niestety jest to trochę płynne ile czasu mija w grze. Problemem poprzedniej edycji, która była dostrzeżona i spróbuję zrobić tak, żeby to naprawić było to:
1. Gracz A i B walczą. Walka zajmuje 3 tury.
2. Gracz C z nikim nie walczy i przez te 3 tury zyskuje masę sług i poziomów.

W tej grze spróbuję tak to dostosować, żeby było bardziej sprawiedliwie, a równocześnie nie nudno. To co opisałeś to wszystko da się w jednej typowej turze. Ogólnie na początku trochę więcej czasu jest, a im mniej graczy i im bardziej precyzyjne ataki to mniej czasu w obrębie jednego odpisu.

Wybacz za trochę wymijającą odpowiedź, ale na razie nie mam lepszej - ogólnie na początku nie szkodzi jak odsłonisz trochę więcej kart. Atak jest trochę ograniczony - o tym będzie na początku gry.

Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Przydałoby się trochę materiałów, bo nie grałem w poprzednie edycje. Przemienia się jak się kogoś zabije tak? Automatycznie?
W walce bezpośredniej automatycznie kogoś przemieniasz chyba że sprecyzujesz z jakiegoś powodu, że nie. To jest w opisie pomijane (no, przynajmniej po pierwszych odpisach), ale żywy trupy w tej grze przemieniają żywych w zombie szponami i ugryzieniami i przemiania następuje natychmiastowo - nawet zwłoki nie upadają (od tego są jednak odstępstwa - specjalni żywi, ale jak się taki pojawia to zazwyczaj jest informacja).
 
Anonim jest offline