Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2007, 05:57   #25
Niles Elmwood
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Zgadzam się z propozycją Dogena. Pomysł nie jest taki trudny do zrealizowania, a może przynieść dobre owoce.

Jeśli ktoś robi byka, w co drugim zdaniu, to niech sobie (jak to wcześniej zauważono) edytuje post ze słownikiem. I taki komunikat powinien być, moim zdaniem, zamieszczany przez korektorów w formie uprzejmego, publicznego upomnienia. Myślę, że jak ktoś zostanie raz w ten sposób grzecznie wytknięty, to chyba choćby z poczucia wstydu zastosuje się do zaleceń.

Najbardziej podoba mi się pomysł poprawiania stylu wypowiedzi. Nie każdy ma dobry warsztat pisarski i wielu z nas ma z tym problemy. Chyba każdy chciałby pisać w formie i stylu, który byłby dokładnym odzwierciedleniem czytelnikowi zamierzonego przekazu. Zwłaszcza na sesjach, gdzie moim zdaniem odgrywane postacie powinny być postrzegane tak, jakby sobie tego życzył gracz je prowadzący. Pozostaje tylko kwestia praktycznej realizacji takiego pomysłu. Sam życzyłbym sobie, żeby wybitniejsi piórem ode mnie nie wstydzili się poprawiać moich wypowiedzi, choćby w komentarzach, zwłaszcza tych z sesji, gdzie rodzi się specyficzny kilmat.

Na marginesie, nie wierzę, że funkcja korektora byłaby niewdzięczną lub niepożądaną przez użytkowników. Dostałem kiedyś upomnienie za nagminne lietrówki i chaotyczny sposób pisania. Dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że warto byłoby przyłożyc się trochę do stylu wypowiedzi. Ba! Zacząłem z miejsca używać polskiej czcionki, czego nie robiłem od lat pisząc w internecie. Nie każdy jest z założenia ignorantem, czasami tylko o tym nie wie
 
Niles Elmwood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem