Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2015, 23:08   #64
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
A mi pomysł dziennika się nie podoba. O ile w grach sieciowych czy komputerowych jest rzeczą przydatną, bo można jednocześnie robić po kilkanaście tych zadań a do gry siada się czasami raz na tydzień lub rzadziej, to w klasycznym, papierowym RPG nie widzę sensu czegoś takiego.

Dziennik gry sam w sobie byłby fajny, ale w formie np.

13 Alutriaka- drużyna wyrusza do lasu na północ od Orilionu gdzie spotyka mnicha, który zleca im zadanie odzyskania księgi.

14 Alutriaka- drużyna penetruje kryptę gdzie napotyka licza. Po zaciętej walce wygrywają, ale Liliusowi urwało penisa.

itd.

Jestem jednak człowiekiem ugodowym. Większość chce to nie będę strzelał fochów i się obrażał.

Co do przydzielania PDków to uważam, że o tym powinien decydować MG. Nie mam nic przeciwko jawności, ale zwracam uwagę, że takie coś może popsuć atmosferę. Ktoś na przykład się uważa że się stara, a MG trzy razy z rzędu pominie go w przydzielaniu PD. Nawet jak nic nie powie to zrobi mu się przykro i poczuje się niedoceniony.

PS
Jestem zdecydowanie za przydzielaniem PDków za pokonanie mobków. Po coś te tabele w "Podręczniku Mistrza Podziemi" są. Przydzielanie za odgrywanie i zadania spoko, ale za mobki też. To według mnie esencja i charakterystyczna cecha D&D.
 
Ulli jest offline