Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2015, 06:16   #66
TomaszJ
 
TomaszJ's Avatar
 
Reputacja: 1 TomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ulli Zobacz post
PS
Jestem zdecydowanie za przydzielaniem PDków za pokonanie mobków. Po coś te tabele w "Podręczniku Mistrza Podziemi" są. Przydzielanie za odgrywanie i zadania spoko, ale za mobki też. To według mnie esencja i charakterystyczna cecha D&D.
PDki za mobki są OK, choć powinne być dzielony nie "od łebka" tylko po walce równo. Z prostego powodu - postaci ofensywne nie są wówczas faworyzowane, a zaklęcia we wszystkich slotach stają się nagle bojowe. Jeżeli PD od mobka na głowę (czyli faworyzujemy warriorów i ofensywnych magów), to proszę też PD od każdego uleczenia (domena kapłana), akcji skryto-włamaniowej (dla złodziei) itd. Wtedy ma to sens.
Równy podział PD po walce stosowałem kiedyś prowadząc Earthdawna i dobrze się sprawdził. Nie było kłótni w stylu "Ten goblin był mój, pierwszy go zobaczyłem!"...
 
__________________
Bez podpisu.
TomaszJ jest offline