Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2015, 13:15   #73
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał TomaszJ Zobacz post
PDki za mobki są OK, choć powinne być dzielony nie "od łebka" tylko po walce równo. Z prostego powodu - postaci ofensywne nie są wówczas faworyzowane, a zaklęcia we wszystkich slotach stają się nagle bojowe. Jeżeli PD od mobka na głowę (czyli faworyzujemy warriorów i ofensywnych magów), to proszę też PD od każdego uleczenia (domena kapłana), akcji skryto-włamaniowej (dla złodziei) itd. Wtedy ma to sens.
Równy podział PD po walce stosowałem kiedyś prowadząc Earthdawna i dobrze się sprawdził. Nie było kłótni w stylu "Ten goblin był mój, pierwszy go zobaczyłem!"...
Musiałem się nieprecyzyjnie wyrazić. Oczywiście, że to miałem na myśli o czym piszesz Tomasz. Gdyby to polegało na tym, że dostaje tylko ten który zabije to kapłan mógłby nigdy nie wbić poziomu wyższego niż pierwszy/drugi, podczas gdy grający w tej samej drużynie barbarzyńca miałby na przykład piąty.

Wielkiego doświadczenia w prowadzeniu nie mam, ale gdy prowadziłem robiłem to tak. Suma zdobytego doświadczenia dzielona przez wszystkich członków drużyny i traktowałem rozbrojone pułapki tak samo jak potwory. Miały skalę wyzwania. I za pułapki taka sama zasada. Nie dostawał tylko łotrzyk a wszyscy.
 
Ulli jest offline