Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2015, 20:16   #15
Bakcyl
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Cytat:
- myślałem o umieszczeniu akcji w Polsce, ale ilekroć próbowałem przekonać moich graczy do zabawy w polskich realiach, tylekroć spotykałem się z niechęcią i grymaszeniem.
Wydaje mi się, że czarnobylska legenda, pomieszanie faktów z różnymi wymysłami stanowi o sile i popularności Stalkera. To właśnie ona przyciąga ludzi zarówno do zwiedzania zamkniętej Strefy wokół reaktora, jak i do snucia fantastycznych wizji na jej temat.
To proponowałbym zrobić ankietę odnośnie miejsca akcji, zamiast przekładanie preferencji jednej grupy graczy na cały ich ogół.
Jeśli szukasz czegoś, co się ze STALKER'em dobrze łączy, to przeczytaj "Zapach Szkła". Powinieneś tam znaleźć nieco inspiracji, a co ważniejsze przykład tego, że nie samym Czarnobylem człowiek żyje, i lokacja jest tutaj kwestią umowną. Liczy się też odpowiednie jej przedstawienie i dostosowanie do realiów gry.

Cytat:
Obecność Obcych będzie li tylko zarysowana, tak jak to jest u Strugackich. Nie będzie ufoków biegających po Zonie. Będzie jednak wyczuwalna nie tylko w postaci tajemniczych artefaktów.
Właśnie to mnie zniechęca. Obecność artefaktów została w Stalkerze wyjaśniona, więc po co mieszać w to obcych. Tym bardziej skoro ich obecność ma być zaledwie cieniem?

Tak się uczepiłeś tego Czarnobyla i Strugackich, iż nasuwa się pytanie, po co w to grać, jeśli ktoś grał w STALKERa i czytał powieść Strugackich?
Mogę się mylić, ale a razie nic nie zapowiada żadnej odmiany ani zaskoczenia w tym temacie.
 
Bakcyl jest offline