Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2015, 00:28   #18
ChoasGuard
 
ChoasGuard's Avatar
 
Reputacja: 1 ChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodze
Bakcyl nie ma sensu raczej otwierać nowego tematu, aby pytać ludzi, czy wolą polskie klimaty, czy raczej tradycyjny Czarnobyl.
Wszyscy chętni mogą się tutaj wypowiedzieć i mnie ewentualnie przekonać. Choć to będzie raczej trudne, bo sam mam sentyment do Czarnobyla. Jakby to nie brzmiało.
Sam jednak twierdzisz, że lokalizacja jest umowna. Dlaczego zatem nie właśnie Czarnobyl.
Poza tym w przypadku Czarnobyla odpada mi sporo przygotowań jeżeli chodzi o mapy, lokalizacje itp.

A odpowiadając na pytanie po co grać w takich klimatach, skoro wszystko jest już w książce i grze, powiem pytaniem:
- a po co grać w Śródziemiu, skoro jego historia jest tak dokładnie opisana, że nie ma praktycznie miejsca na ciekawe przygody, po co grać w Star Warsy skoro wszystko jest w filmach, książkach i grach, po co grać w dedeki skoro już wszystko tam wymyślono.
Ano po to, żeby stworzyć coś samemu, żeby samemu wejść w wykreowany świat i coś tam zrobić, aby cieszyć się tym i czerpać z tego przyjemność. Nawet jeżeli będziemy bazowali na znanych i ogranych schematach w oklepanym do bólu świecie.
Wbrew pozorom granie w rpgi nie jest wcale takie twórcze, jak się to niektórym wydaje. Może być, ale w 90% przypadków, nie jest.

archiwumX anomalie będą jak najbardziej. Część znanych z gry, część moich własnych. Artefakty to nie będą magiczne przedmioty, które się bezkarnie przypina do pasa, aby zyskać jakąś moc.
Korzystanie z nich, zbieranie ich będzie trudne i ryzykowne.
Dla mnie stalkerzy to ludzie, którzy niczym strażacy, czy górnicy w Czarnobylu poświęcają się, aby chronić innych. Bowiem poznając naturę Zony są w stanie przewidzieć jej zachowania i ostrzegać i chronić innych. A przynajmniej tak im się wydaje.
Nie oznacza to oczywiście, że wśród stalkerów nie ma ludzi pazernych i chciwych, którzy wędrują po Zonie tylko dla pieniędzy. I oczywiście wy też będziecie mogli takimi zagrać.

Co do znanych elementów, które się pojawią to już teraz mogę powiedzieć, że pojawi się na pewno:
- Monolit, jako religijna organizacja, choć też będzie poddana tunnigowi;
- będą ośrodki badawcze w Zonie;
- będą ludzkie siedliska. Nie tylko bazy stalkerów, ale także zwykłych ludzi. Gdyż tak, jak pisałem w wstępie Zona nie jest całkowicie wyludniona. W niektórych miejscach, z konieczności żyją w niej zwykli, szarzy obywatele. A przynajmniej próbują żyć.
Zona bowiem stała się terytorium skażonym i niebezpiecznym, a przede wszystkim niestabilnym i nieprzewidywalnym. Nie chodzi tylko o samą awarię w elektrowni. Władze na początku próbowały wszystko zatuszować i wmawiać ludziom, że się nic nie stało. Szybko jednak sprawy wymknęły się spod kontroli. Obecnie, czyli w roku dwutysięcznym, władze pilnują aby nikt do Zony nie wchodził i nikt z niej nie wychodził.
Wewnątrz Zony toczy się jednak nieustanna walka o wpływy i próbę kontrolowania jej.
 
ChoasGuard jest offline