Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2007, 23:52   #13
Malkav3
 
Reputacja: 1 Malkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodze
Temat nie wnosi zbyt wiele. Każdy dobrze wie, że systemy wzorowane są na przeinaczonych wydążeniach historycznych.
Ja osobiście lobię historię. Nieraz przydaje sie do RPGów lecz nie wyobrażam sobie tworzenia sesji tylko i wyłącznie na podstawie wydążeń historycznych. Musi być w tym coś z fantastyki. Co do wymuszania na innych znajomości historii jestem również przeciw. Ja ją lubię ale nie każdy. Gramy dla zabawy, by odciąć sie od świata realnego. Chcesz wszystko podciągać pod realne zdarzenia... to zagraj w Avalon. Ma świat średniowieczny z tym że jest magia i stwory fantastyczne. Świat WH jest wyjątkowy. Gramy w niego zachowując pewne realia historyczne by wzbogacić grę, lecz nie przesadzamy pewnych granic. To przecież świat nierealny jednak. Tu wszystko wygląda jednak inaczej.
Jak prowadzę zdarza mi się jako wątek przewodni wprowadzić jakies realne wydarzenie jednak lekko zmienione. Lecz to tylko dla ogółu reszta pozostaje tym samym starym WH.
 
__________________
"Życie zaczyna się po śmierci"

"Vivant omnes virgines
Faciles, formosae"
Malkav3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem