Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2015, 13:33   #13
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Na PW dostaję pytania dot. zakresu wolnej ręki w światotworzeniu. Że jest pełna dowolność to rozumiem jest jasne, ale "gdzie so granice"?

Powiem tak: jak (szczególnie w części solo) gracz chce w poście opisać że w domu w tle gra mu telewizor i w TVN Fakty dziennikarz mówi o tym, że Indie i Pakistan wzięły się za siebie na ostro - proszę bardzo. Stworzyć postać NPC po czym ją zabić, bez rzutów czy konsultacji? Gitara.
Opisać wygraną postaci w totolotka 20 baniek? Proszę bardzo.

Oczekuję jedynie konsultacji w zakresie wydarzeń/NPC jakie inicjuję ja, bedę wtedy po prostu dawał znać - "ok, możesz to opisać", "opisuj, ale uwzględnij nastepującą reakcję/konsekwencje", albo strzeli się PC z NPC rozmowę między mną i graczem, lub też powiem "ok, ja opiszę co wynika z twoich działań"

Co do reszty - to już moja broszka bym musiał się nagimnastykować aby określić konsekwencje waszej kreacji tła i np. uwzględniać w innych solówkach to co wy wymodziliście w swojej . Albo też strzelić z bumeranga odpowiednio pupiąc postać jak sobie zbyt dopcie zrobiła (vide totolotek ) co może finalnie wyjść graczowi na minus :P

Ważne jest tylko to, abyście nie kreowali wydarzeń jakoś mogacycych wpływac na sesję i realia. Przykładowa wojna Indie - Pakistan np. jest ok, w sesji odbije się to jedynie na Warszawskiej Giełdzie, a będzie to smaczek informacyjny tła. Seria zamachów terrorystycznych w stolicy juz może zbyt ukłuć tło sesyjne. Jak kto nie będzie potrafił zdecydować czy to co chce opisać jest w tym aspekcie "ok", czy "niekoniecznie", to niech się konsultuje
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"
Leoncoeur jest offline