Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2015, 20:25   #95
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Albo to zbyt prosto napisałem i było za łatwe, albo masz niewąską wiedzę. Gratulacje. Prowadzisz.
I wojna światowa nigdy nie była obszarem moich szczególnych zainteresować, ale bitwa o Ypres i teorie nt. użycia przez Tatarów gazów bojowych pod Legnicą łatwo mi się kojarzą i tym sposobem Ypres to jedno z pierwszych moich skojarzeń z 'krwawą bitwą'. Szczęśliwe pytanie dla mnie.

Przywódca chłopskiego buntu, zaproszony do rokowań przez pewnego władcę, a następnie uwięziony i ścięty. Został jakoby ukoronowany przed śmiercią na 'króla wieśniaków' - koroną z rozżarzonego żelaza.

Według opowieści jego ludzie upiekli pewnego rycerza żywcem na rożnie, po czym zmusili do posilenia się tym 'pieczystym' żonę i dzieci zamordowanego szlachcica.

Oczywiście napisałem za dużo.
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem