Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2015, 14:27   #40
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Dostałem dwa pytania do publicznej odpowiedzi, które mniej więcej brzmiały tak:

Cytat:
Jak będą wyglądały walki między postaćmi jeśli już do nich dojdzie?
Tak jak każda inna walka, z tym, że jestem zasadniczo bardzo przeciwny takim praktykom. O ile ktoś dobrze tego nie uzasadni, to okaże się że zrobienie krzywdy drugiej osobie ma nagle bardzo utrudnione (na przykład Luck Bonus + 20 KP).

Cytat:
Jak będą wyglądały walki na pokładzie? Jakie modyfikatory, komu, za co będą przysługiwać?
Jeżeli statek jest względnie spokojny - nie targa nim nic, nie buja i ogólnie nie ma zewnętrznych czynników przeszkadzających, to walka toczona jest na normalnych zasadach i nie różni się od tej na lądzie.
Dopiero takie rzeczy jak sztorm, mocne wiatry, czy dzikie kaczki spadające z nieba, które statkowi mogłyby zaszkodzić, uprawniają poszczególne osoby do zniwelowania ich negatywnych skutków na podstawie odpowiednich umiejętności takich jak Profesja(Żeglarz) czy Zachowanie Równowagi. Odpowiednie atuty związane z żeglarstwem również się do tego wliczają.

Ujemne modyfikatory, o których mowa, są naliczane do testów ataku, a także korzystania z umiejętności wymagających fizycznego ruchu oraz rzucania czarów. Zależnie od tego jak bardzo statkiem rzuca, mogą się wahać od 0 (wszystko w normie) do -4 (mocny sztorm z wysokimi falami targającymi pokład).
Powyższe modyfikatory ustaliłem na podstawie własnego uznania, bo nie znalazłem na ten temat żadnych oficjalnych informacji i oparłem swoje decyzje o tę tabelkę.

~*~

W tym miejscu jeszcze apel do niektórych osób: pamiętajcie w opisywanych przez siebie akcjach o tym, że Wasze postaci są stosunkowo słabe i niedoświadczone. Trzeci poziom postaci powinien Wam sugerować, że dla niektórych jest to pierwsza prawdziwa wyprawa w życiu, a pozostałe nabyły tylko "odrobinę" doświadczenia.
 
Gettor jest offline