Wątek: Warhammer!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-12-2015, 18:50   #45
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Myślałem już wcześniej nad Warhammerową Afryką, ale znacznie mniej odkrytym i bardziej tajemniczym miejscem jest dla mnie Lustria. "Wszechpotężni" są co najwyżej mago-kapłani (bardzo rzadko spotykani swoją drogą), choć wciąż im daleko do swych przodków, zaś Lustria wydaje mi się dość sporym wyzwaniem i dlatego wolałem podjąć się właśnie niej, zamiast Ziem Południowych - mam też dzięki temu więcej okazji do świato-tworzenia.

Myślę, że nie do końca zrozumieliście moje intencje związane z Lustrią. Patrząc na mapy to jest tam sporo zrujnowanych i zapomnianych miast Jaszczuroludzi i nie chcę, by cała sesja opierała się na konfrontacjach z nimi - pojawią się, pewnie nie raz czy dwa, ale Lustria jest tak ogromna, że nie trzeba się tylko do nich zwężać. Zaginione miasta, bezkresna dżungla, prehistoryczne drapieżniki, Wampirze Wybrzeże, amazonki (a nawet cuchnące mokrym psem skaveny, jeśli ktoś ma ochotę zapolować na szczury) oraz zapomniane świątynie sprzed zarania dziejów to jedne z wielu elementów, które chciałbym, by się znalazły w sesji.

Na razie jestem na etapie spisywania pomysłów, a idea wypraw badawczych (oraz po złoto) do Lustrii bardziej mi pasuje, choćby ze względu na nawiązania do czasów wielkich odkryć geograficznych z przełomu XV-XVI w.

P.S. To, że prowadzę również w D&D i pochodnych systemach, nie oznacza, że nie wiem co to Ziemie Południowe. Na WFRP i WFB (oraz literaturę) wydałem przez ostatnie dziesięć lat tyle pieniędzy, że aż wstyd przyznać. Byłem kiedyś naprawdę zakręconym maniakiem tego uniwersum i wciąż pozostaję wiernym fanem.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 21-12-2015 o 19:01.
Warlock jest offline