Wątek: Warhammer!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-12-2015, 22:54   #61
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
Warlick jak duża będzie,ta ekspedycja? Kilka statków? Setki ludzi?
Jeszcze tego nie przemyślałem, choć na tak długą podróż będzie potrzeba z 2-3 statki. Poczekajcie do rekrutacji, wtedy podam wam szczegóły.

@Ingwar
Rozumiem, że masz na myśli kampanię VIXa, który już na wstępie mówił, że będzie to jego ostatnia sesja na LI i zamierza prowadzić ją przez dwa-trzy lata?
Gdybym miał tak jak on prowadzić "sagę życia" to zamknąłbym się w granicach Starego Świata, który jest bardziej zróżnicowany od Lustrii, a to z kolei pozwala prowadzić jedną kampanię przez długie lata bez uczucia znudzenia.
Jeśli zaś chodzi o rozmach przygody to mogę zapewnić, że kampania w Lustrii jest w stanie dostarczyć zabawy przez co najmniej rok. Być może będzie czymś w rodzaju mojej sesji do PFRPG - Cienie Neverwinter, gdzie sam pierwszy z zaplanowanych 4 aktów rozgrywaliśmy przez okrągły rok. Na razie nie jestem w stanie niczego w stu procentach potwierdzić, bo jestem na etapie planowania i sam muszę zastanowić się ile uda mi się soku wycisnąć z tego kontynentu.

Prowadzenie starć w gdocu jest dobrym rozwiązaniem (sam tak prowadziłem w dwóch ostatnich sesjach, a te były jeszcze do Pathfindera, który wymaga bardziej taktycznego podejścia), ale uważam, że staje się niepotrzebnym utrudnieniem przy większej ilości graczy. To jest sprawa, którą można nawet w trakcie sesji przedyskutować i przetestować, także nie mówię nie, ale jeśli otrzymam sporo ciekawych postaci i przyjmę większość z nich to będę musiał postawić na swoim. Gdoc potrafi być tak samo dynamiczny jak ociężały.

Wrócę jeszcze słowem do tematu o kampanii. Nie gwarantuję, że wasze postacie osiągną poziom trzeciej profesji, wymaksują je podczas jednej sesji (statystycznie mają większe szanse na zgon, tak swoją drogą) i zrealizują wszystkie swoje marzenia, po czym odejdą na zasłużoną emeryturę. Mogę natomiast zapewnić, że jeśli kiedykolwiek później poprowadzę równie otwartą sesję w świecie Warhammera to będzie można przenieść swoją postać. U mnie nawet jednostrzałówki są częścią jednej kampanii i zostawiają trwałe piętno. Pan Elf i Hazard chcą importować postacie z poprzednich sesji i pozwalam im na to.

Co do mechaniki... Jestem typem MG, który na ogół stara się prowadzić zgodnie z zasadami, ale gdy te stoją mi na drodze lub niepotrzebnie wydłużają mi robotę to chętnie je omijam lub zmieniam. Na całe szczęście te w drugiej edycji WFRP są na tyle proste, że raczej nie będę musiał ich unikać.
Lustria: Tajemnice Nowego Świata to nie bal u królowej. To przygoda, która wymaga od gracza traktowania swej postaci jak żywej (jak sam to ująłeś). Tutaj zagrożeniem będą nie tylko przeciwnicy z krwi i kości, ale też choroby, robactwo, głód i przede wszystkim groźba odwodnienia (w parnej dżungli człowiek spożywa więcej wody niż normalnie). Czy wszystko będzie w stu procentach zgodne z zasadami? Pewnie tak, ale już na pewno mogę zagwarantować, że będę konsekwentny.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline