Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2007, 15:26   #1
Dark Storm
 
[Primetime Adventures]

Witam wszystkich : )

Zacznijmy od tego, że nie wiedziałem jak nazwać moją sesję - mam nadzieję, że nie złamię tak dotkliwie regulaminu, jeżeli szybciutko się wytłumaczę ; ) A więc:

Primetime Adventures nie jest grą dla wszystkich. Jest to zabawka dla bardzo kreatywnych graczy - takich, którzy sami stwarzają konflikty i nie lenią się do zbudowania sceny wraz z Mistrzem Gry (tutaj nazywanym Producentem). Każdy gracz posiada znaczący wpływ na serial (przygodę) - nie tylko pielęgnują swoje postacie, jak to ma miejsce w innych systemach, ale też dba o całość rozgrywki. No ale przejdźmy do sedna, a więc do ominięcia tytułu.

Serial już na samym początku powstaje we współpracy z resztą uczestników zabawy. Producent (czy nawet ktoś inny) może podrzucić szkic settingu, a więc jakieś luźne "Co powiecie na pościg za tajemniczym mordercą w jakimś mrocznym klimacie?". Jeżeli wszyscy zgodzą się z tego typu ideą, przechodzimy do następnej fazy. Na tablicy w pomieszczeniu z widokiem na Manhattan pod czujnym okiem producenta z cygarem w łapsku (koniecznie patrzącego z pogardą na współpracowników!), zapisujemy wszelkie pomysły związane z akcją serialu, jak "Niech ten morderca zabija tylko kobiety", "Swoje ofiary mógłby zabijać w jakiś okropny i krwawy sposób, co świadczyłoby o jego bestialstwie". Albo reszta zaakceptuje projekt, albo zostanie on skreślony. W sprawach spornych możemy oczywiście głosować i dyskutować o przydatności danego pomysłu w naszym serialu, który - jak wszyscy wiedzą - ma pobić konkurencję, najlepiej kilka razy.

Ach. Chciałbym jeszcze powiedzieć, że w PTA jestem nowy i raczej nie będziemy sztywno trzymali się podręcznikowych zasad, ale opierali się na dobrej zabawie.

No dobrze; uroczyście otwieram pobór do sesji Primetime Adventures. Niech zgłaszający się zaprezentuje również swój pomysł na serial, napisze jakieś małe CV i odpowie na pytanie "Dlaczego mam wybrać akurat Pana/Panią?" ; )

Pozdrawiam.
 
Dark Storm jest offline