Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2016, 19:14   #12
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Draugdin Zobacz post
Z tymi tierami to tak nie do końca rozumiem to znaczy dokładnie które tiery o ile zmniejszają poziom postaci.
Poza tym może nie do końca się orientuję ale mam wrażenie, że 38 point buy dla postaci 20 poziom to chyba troszkę mało. Powtarzam mogę się nie znać, bo nigdy nie grałem na tak wysokim poziomie.
Kampanie super-heroic toczą się na PB 32, więc tutaj jest super dużo punktów. Pamietaj, że dochodzą do tego rozwinięcia cech wynikające z poziomów (w sumie +5) i wszelkie magie. Jeśli Twoja postać użyła grimuarów, to odpisz sobie odpowiednią kasę z ekwipunku i zwiększ cechę o podaną wartość.

Cytat:
Napisał Draugdin Zobacz post
Z tym opóźnieniem poziomów to nadal jest coś nie tak, bo sam MG pisał że tier 1 i 2 daje opóźnienie 1 poziomu to idąc tym rozumowaniem nie możemy zakładać, tier 5 obniża o 5 poziomów. Coś tu nie gra.
Eleishar dzięki, że zgadzasz się z moją opinią
Tier system to nic innego niż klasyfikacja klas w zależności od ich użyteczności. Coś jak klasyfikacja mutantów w X-men
Tier 5 to całkowici słabeusze, niezdolni do robienia nawet tego, do czego zostali zaprojektowani (Tier 6 potyka się o własne buty), zaś Tier 1 to coś w stylu mutantów poziomu Omega (znów odwołanie do X-menów ), czyli klasy tak potężne, że potrafią zepsuć grę innym wyręczając często inne postacie.
Googol napisał, że jeśli wybierasz klasę z T1 lub T2 otrzymujesz dostosowanie poziomu +1. Pozostałe Tier nie dają żadnego dostosowania poziomów.


@Googol - jeśli chodzi o PrC, to nie uważasz, że ta lista jest nieco dziwna? Np. Psion Uncarnate nie zmienia poziomu, podczas gdy np. Cerebremancer jest na poziomie -1? Coś tam w tych PrC szwankuje.
 
psionik jest offline