Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-01-2016, 14:08   #50
Ogryzek Szatana
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 1 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
To ja ma pytania, bo mnie sesja interesuje, ale nie wiem czy ogarnę do końca rekrutacji całą mechanikę maga i arsenał zaklęć (trochę rzucanie się z motyką na słońce, bo nigdy magiem nie grałem w dnd, wręcz od nich stroniłem).

1. Na ile pomocy mechanicznej jesteśmy w stanie liczyć ze strony MG? Musimy znać całą mechanikę tip-top? Przykład: chcę przewrócić wroga lub go rozbroić, wystarczy deklaracja, czy mam wiedzieć jak to zrobić?

2. Jak bardzo optymalnie mają być nasze postacie zbudowane? Trzeba się silić na wyżyny powergamingu, czy można zrobić coś "wygląda jakby działało"? Zasadniczo, czy dla postaci słabo zoptymalizowanej gra nie będzie za trudna?

3. Czy będziemy zdobywali poziomy? Czy będą to poziomy epickie? Przyznam, że o epickiej grze wiem niewiele, tyle, co z Neverwinter Nights (co nie wiem nawet jak się ma do faktycznej mechaniki dnd).

4. Czy mogę zagrać Jonem Irenicusem? Tak, tym z Baldur's Gate. W sumie to na to się właśnie napaliłem i raczej nie chcę grać postacią oryginalną, moją własną (jeszcze mi przeszedł przez głowę Sarevok, ale Jon jest lepszy). Taki kaprys można powiedzieć, po prostu mi się wkręcił pomysł, bo zobaczyłem [prawdopodobnie] okazję.

Chodzi mi głównie o to, czy to nie jest za bardzo pójście na skróty. Jon ma zamkniętą historię i w zasadzie jedyne co bym zrobił, to dodał jakieś drobne wątki, które urozmaicą ją, ale nie zmienią (bo chcę grać TYM Jonem, a nie moją wersją nie-Jona).
 

Ostatnio edytowane przez Ogryzek Szatana : 04-01-2016 o 14:10.
Ogryzek Szatana jest offline