Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-01-2016, 16:03   #52
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
@Somer, to co opisujesz, to zmodyfikowana mechanika reakcji działająca w D&D od stu lat. Jednakże nieraz w oficjalnych scenariuszach do trójki przewijają się "testy Dyplomacji ST 15 na przekonanie X do zrobienia A" - ludki z WotC najwidoczniej sami shałsrulowali swoją grę.
Pewnie masz rację, właściwie nigdy nie miałem dużo kontaktu z d&d poza 3.x (gdzieś tam przygodnie).
Wierzę w twój przykład, widziałem podobne zapisy; tak samo nowatorstwem uderzyło mnie kiedyś rozwiązanie w kampanii S&S do PFa, że był dzień na statku i mogłeś wykonać różne akcje (ciężko pracować, pracować i coś jeszcze ryzykując cięgi, wymknąć siew nocy), zamiast wiesz, po prostu grać życie na statku ze sceny na scenę. Taki zacofany jestem :P
Ja sem tylko czytam mój podręcznik, bo naprawdę lubię to robić :P
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline