Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-01-2016, 17:08   #54
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Pewnie masz rację, właściwie nigdy nie miałem dużo kontaktu z d&d poza 3.x (gdzieś tam przygodnie).
Wierzę w twój przykład, widziałem podobne zapisy; tak samo nowatorstwem uderzyło mnie kiedyś rozwiązanie w kampanii S&S do PFa, że był dzień na statku i mogłeś wykonać różne akcje (ciężko pracować, pracować i coś jeszcze ryzykując cięgi, wymknąć siew nocy), zamiast wiesz, po prostu grać życie na statku ze sceny na scenę. Taki zacofany jestem :P
Ja sem tylko czytam mój podręcznik, bo naprawdę lubię to robić :P
Patrzyłem sobie na SRD jeśli chodzi o dyplomację i jeśli to MG ustala nastawienie danego BN*, to w sumie scenariuszowy "test na Dyplomację ST 15 aby przekonać X do A" to taki skrót myślowy od "X da się przekonać do A, jeśli będzie miał friendly attitude". Czyli obaj macie rację.

Przyczepiłbym się tylko do "indifferent", bo z wypowiedzi Somera wychodziłoby na to, że ork może być przyjacielski, przyjazny, albo wrogi, bardziej wrogi i śmiertelnie wrogi. "Indifferent" to po prostu neutralny ("doesn't much care") i tak jest rozumiany w stu klonach D&D (spotkanie neutralnie nastawionego orka to nic szczególnego przecież). Opis "socially expected interaction" jest dziwny i b. mylący.

* 2k6 na losowe nastawienie jak w starych edycjach to jest to!
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 04-01-2016 o 17:13.
Lord Cluttermonkey jest offline