Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-01-2016, 19:40   #13
Aisu
 
Aisu's Avatar
 
Reputacja: 1 Aisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skałAisu jest jak klejnot wśród skał
1) Z jakiego korzystamy podręcznika? Vampire: The Dark Ages (starszy) czy Dark ages: Vampire (zrewidowany)? Czytałem ten pierwszy, i nie wiem jak bardzo sie różnią.

2) Jeżeli korzystamy ze starszego podręcznika, to czy możemy korzystać z nowszych scieżek? Nie grałem do tej pory w wampira, ale ściezki wydają mi się być mocno restrekcyjne. Rozumiem że właśnie taki jest ich zamysł, ale dobrze byłoby mieć wybór do troche szczerszego ich zakresu. (zwłaszcza Road of Kings byłoby niezwykle użyteczne dla politycznej postaci)

3) Jak poważnie interpretujemy:
Cytat:
03 - Planned violation (e.g. murder).
Czy jeżeli jakiś głupi chłop nas spróbuje obrabować, to czy my mamy prawo go zabić, czy jest to przekroczenie granic obrony własnej?
Cytat:
05 - Inhuman actions when unthreatened.
Czy Inhuman mamy rozumieć za niemoralne, czy oznacza to każdy przejaw wampirzej mocy?
Cytat:
5 - Feeding from an innocent without permission.
Czy można to obejść prosząc o poczęstunek, tylko zapominając wspomnieć że gospodarz będize obiadem?

4) Czy ktoś poleci jakieś materiały źródłowe mówiące o wydarzeniach między 1200-1500 w świecie wampirów? Zwłaszcza o Rewolcie Anarchistów?

Wiem żę niektóre z tych pytań są mocno hipotetyczne, ale uznałem że najlepiej będzie mieć to z głowy.
 
__________________
"I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be."
Aisu jest offline