Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2016, 17:54   #9
Ravage
 
Ravage's Avatar
 
Reputacja: 1 Ravage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Siemka

- Ciekawie wygląda ta rekruta. Ale mam parę pytań.

1 - Piszesz, że mogą być osoby nie znające uniwersum ale trzeba mieć postacie jakoś wtopione w te uniwersum. Nie znam uniwersum bo nie miałem kontaktu ani z grami ani książkami a coś widzę o jakiejś Rzeszy, Komunistach, Ogrodzie... Nie mam pojęcia jak się do tego ustosunkować w tej chwili nie wspominając o zrobieniu bio z tego świata.

2 - Co z mechą? Piszesz, że ma minimalne znaczenie czy nawet żadne. Ok. Ale to jak będziesz rozważać czy coś komuś może się udać a co nie? Jak my jako Gracze mamy oceniać swoje możliwości czy szanse z samej fabuły? Cyferka to jednak jakiś konkret co choćby na dostępnej skali jakoś pozwala się zorientować jak dobrym się w czymś jest.

3 - W KP masz wypisane, że trzeba określić umsy. Jak szerokie/wąskie jest pojęcie jakiegoś umsa? Czy wspinaczka, skradanie, leczenie, walka to jakieś są limity, rozdrabnia się to czy jakoś łączy? Są jakieś stopnie, zaawansowania, levele czy co danego umsa? No wiesz, ja bym sobie wpisał, że skradanie, inny kolega sobie wpisze skradanie i skąd mamy wiedzieć który jest lepciejszy i komu co sie udało?
Bardzo Ci dziękuję za tego posta, już wszystko wyjaśniam .
1. Wystarczy się do mnie zwrócić, jeśli ktoś czego nie wie. Jednak widzę, że Gettor był tak uprzejmy wrzucić link z potrzebnymi informacjami (wow, bardzo dziękuję! )
2. To ma być przyjemny storytelling. Nie lubię się z mechaniką (również jako gracz często marudzę pod nosem na punkty, punkciki itepe), dlatego stawiam na bardzo obszerne, wyczerpujące i szczegółowe opisy.
Napisałam w rekrutacji, że zapraszam w szczególności fanów długiego pisania .
Tu wyobraźnia ma grać rolę a nie kostki czy inna mechanika. Jeśli sobie nie wyobrażasz grać na takich zasadach, bo np. jesteś wielkim fanem liczenia punktów- no trudno, są inne sesje, może jak się w końcu polubię z cyferkami to się spotkamy w jakiejś sesji .
Wychodzę z założenia, może i nie do końca słusznego, że im więcej mechaniki, tym gracz przestaje się skupiać na przyjemnej opowieści a zaczyna ryć nosem w podręczniku.
Myślę, że to byłby dobry temat na dłuższą dyskusję, ale to nie jest miejsce na tego typu dyskusję .
3.Wszystkie umiejętności postaci mają w dużej mierze pomóc mi jako MG.
Wymienione umiejętności nie będą AŻ TAK BARDZO rzutować na grę. Mają raczej pomóc mi dokładnie poznać Waszego bohatera, co umie lepiej a co gorzej- jeśli ktoś chce, może wymienić co umie lepiej a co gorzej, nawet w skali albo procentach, jeśli ma mi to pomóc potem w prowadzeniu tego rpga .
Umiejętności mają wynikać z historii i charakteru bohatera. Wszystko oczywiście jest umowne, ale jeśli ktoś tego przykładowego skradania się nie uwzględnił w "umiejkach", to będzie znaczyć, że tego nie potrafi i jeśli w grze zapragnie się skradać...cóż. Efekt będzie mizerny .
Również w rekrutacji umieściłam informację o tym, żeby postaci były wyważone, dobrze przemyślane i przede wszystkim dobrze rozpisane, właśnie dlatego że nie ma mechaniki. Wszystko trzeba uwzględnić w historii i charakterze postaci, również jej minusy.
Wszystkie karty postaci oczywiście przejrzę, ewentualnie jakbym miała jakieś wątpliwości to zamierzam to z Graczem przedyskutować .

Co do rozwiewania wątpliwości w sporach przecież będziemy wiedzieć ja Wam powiem . Obiecuję być bezstronna
Jeśli to również Ci nie bardzo pasuje- no to już nic nie poradzę, mogę jedynie Cię poprosić byś spróbował swoich sił.


S.W.A.T- Zapraszam gorąco, rekrutacja ma długi okres przydatności do spożycia, więc masz sporo czasu żeby się zdecydować
 
Ravage jest offline