Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2016, 09:50   #103
PanDwarf
 
PanDwarf's Avatar
 
Reputacja: 1 PanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputację
Osobiście uważam że do gatunku horroru nie można zaliczać filmów typu

- Teksańska masakra
- House of wax
- wzgórza maja oczy
- Piła
etc. można by wymieniać długo

W tamtych latach po prostu był boom na kino z dużą dozą flaków, rzezi, krwi ale czy to z horrorem można połączyć?
To raczej brutalne kino akcji... i połowa filmów z tym samym sensem pojechał na zadupie i jakieś świrusy mu jajca ucieły.

Dobrych horrorów akurat jest jak na lekarstwo, dla mnie ten gatunek ma trzymać w napięciu widza i straszyć naprawdę mocno, działać troszkę psychologicznie, a nie za pomocą rżnięcia flaków. Co robi wrażenie na początku w trakcie filmu przechodzi już w nudę.

Na przestrzeni 15 lat moze bym wyliczył parę solidnych pozycji.
Krakov właśnie opisał świetnie jak człowiek powinien się czuć po dobrym horrorze.

Co najlepsze najmocniejszy film jaki oglądałem sporo lat temu do teraz tytułu nie mogę sobie przypomnieć bo siedziałem tak obsrany na nim plus serducho mi w trakcie waliło jak młot. Oglądałem w nocy, na kompie plus dobre słuchawki na uszach. Miałem momenty że miałem ochote go wyłączyć w trakcie.

Wiadomo że to troche subiektywna opinia bo każde stracha co innego. I jeden będzie ziewać,a drugi narobi w gacie. Ja raczej wrażliwy jestem na takie filmy i w pewnym momencie przesyciłem się nimi i przestałem oglądać.
 

Ostatnio edytowane przez PanDwarf : 22-01-2016 o 09:55.
PanDwarf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem