Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2016, 16:20   #24
Ravage
 
Ravage's Avatar
 
Reputacja: 1 Ravage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwuRavage jest godny podziwu
Cytat:
Wydaje mi się, że wszyscy posiadamy na tyle szarych komórek, aby rozumieć podstawową zależność czasową od wstawienia odpisów przez graczy, do wstawienia odpowiedzi przez mg. Wybacz, ale jak sama zauważyłaś - ustaliłaś terminy już na samym początku, nikt nie zgłosił obiekcji, więc naprawdę nie rozumiem gdzie leży problem? Zasady są jasne, obowiązują wszystkich uczestniczących, przynajmniej tak w swej naiwności mi się wydaje. Jeżeli jeden gracz daje odpowiedź od razu tego samego dnia co wpis MG abo dzień później - super, ma to z głowy i jest co poczytać.
Nie wiem co mam wybaczać?
Ustaliłam, ale też wychodzę naprzeciwko oczekiwaniom graczy i uważnie słucham, co mają do powiedzenia.
Uważam również, że jeśli gra się podoba, wszyscy zainteresowani odpisują szybko, bo chcą wiedzieć co dalej się stanie. Również uważam, że dobrze jest czasem uprzedzić innych graczy kiedy się odpisze, żeby inni nie siedzieli na szpilkach.
Mój post wyżej został chyba źle zinterpretowany, w tonie pospieszającym. Nic podobnego. Przypomniałam tylko, jak to może wyglądać, żeby nikt nie marudził, że również ja będę się "grzebać" z postem.
Tylko tyle
Cytat:
Ty, jako osoba prowadząca sesję, wprowadzasz zasady i pilnujesz porządku, a także rozstrzygasz spory jako niezależny arbiter jeśli zajdzie taka potrzeba. Jednym zdaniem - to Twoja piaskownica, z Twoimi zabawkami, piaskiem i cała resztą dobroci. Nie możesz dawać się graczom zakrzykiwać i wprowadzać zmian w przypływie natchnienia, inspiracji i ludzkiej niecierpliwości.
Naprawdę tak to odbierasz? Że daję się zakrzykiwać?
Tak jak napisałam wyżej- wychodzę naprzeciw oczekiwaniom graczy.
Nie jestem świeżynką w pbfowych grach, jako MG może tak, ale ładnych parę lat gram to tu to tam.
Dla mnie, dobry Mg to taki, który jest w stanie dopasować się również do graczy, nie olewa ich próśb.
Jak chyba gdzieś tu napisałam- jestem osobą ugodową, podyskutować zawsze mogę i w zależności od okoliczności i chęci innych graczy- np. tempo gry zawsze można zmienić.
Jeśli Ty uważasz, że są to rzeczy ustalone raz na zawsze- OK, podyskutujmy o tym. Wszyscy.
Użyłam argumentu "nerwowego podreptywania", bo jeśli się dobrze zna MG i dużo z nim gada- to wiadomo jak to jest- męczy się o ten odpis, jak gra jest fajna i ciekawa- każdy chce wiedzieć co będzie dalej- to naturalne i nawet miłe :P, bo ktoś docenia Twoją inwencję i poświęcony czas.

Z drugiej strony, jestem ciekawa Twojego podejścia, z jednej "to moja piaskownica i grabki" a z drugiej "Nie możesz dawać się graczom zakrzykiwać i wprowadzać zmian w przypływie natchnienia, inspiracji"
No to jak w końcu?
Ja tego nie odbieram w kategoriach "zakrzykwiania".

Cytat:
Moi drodzy, złota zasada bezproblemowej współpracy: graj i daj grać innym. Sesja to nie wyścigi - każdy gra tak jak ma czas. Z założenia ustalony czas na odpis wynosił tydzień z hakiem.
Owszem, jest taka zasada, ale jest jeszcze zasada "jak nie masz czasu to nie graj" .
Owszem, to nie są wyścigi i nie traktuję tej rozrywki jakby czas tu był najważniejszy.
Ale wszyscy wiemy jak to jest- ktoś się napali, ma wenę, chce wiedzieć co będzie dalej- no i wtedy fajnie jest, jak każdy odpisze szybko
Tylko tyle.

Zombi- nie jeż się. Przecież nic się nie stało, nikt się jeszcze nie oburzył i nie zionie ogniem, nikt nie ma pretensji do nikogo.
Nie masz czasu na szybki odpis? OK! Noł problem!
Ale po to są komcie, że można to napisać reszcie graczy i uprzedzić, że się da odpis na sam koniec wyznaczonego czasu.
Peace und lowę z tęczowym brokatem.
 
Ravage jest offline