Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2016, 19:07   #28
Zombianna
Elitarystyczny Nowotwór
 
Zombianna's Avatar
 
Reputacja: 1 Zombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputację
Wiesz, zanim zaczniesz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom graczy, wyjdź wpierw przeciwko swoim i trzymaj się tego co pierwotnie w danej kolejce ustaliłaś. Po to w sesjach ( i nie tylko) wprowadza się garść zasad, aby niwelować późniejsze tarcia i jasno pokazać rany danego projektu. Zmienianie zdania co parę kroków jest niepoważne - wprowadza chaos i na dobrą sprawę w końcu wszystko rozejdzie się w palcach, gdy każdy zacznie szarpać w swoją stronę w myśl zasady “a nuż się uda”. Można być miłym i serdecznym, mg - oczywiście nie neguję tego i jak najbardziej popieram, lecz trzeba to robić z głową. Tej, niestety, tu nie widzę. Mówisz jedno, robisz drugie - zapewne trzecie myślisz. Sama wprowadzasz konfuzje, motając bardziej niż to wskazane. Tłumaczenia na zasadzie robienia dobrze graczom rozumiem, ale nie kupuję.

Pewno zabrzmi to niczym fantasmagoria, ale też nie gram w rpgi od dzisiejszego poranka. Nawet patrząc jedynie na to forum i format pbf: trochę literek już zostawiłam, w przeróżnych konstelacjach i układach. Co z tego? Temat dotyczy konkretnie tej sesji, nie innych przygód, tudzież ekip.

Cytat:
Owszem, jest taka zasada, ale jest jeszcze zasada "jak nie masz czasu to nie graj" .
Gdybym nie miała czasu, nie zawracałabym nikomu głowy i nie zgłaszała się do rekrutacji ze swoim tworem. Specjalnie jeszcze dopytywałam o długość kolejki, jako rzecz dla mnie najistotniejszą na dobrą sprawę. Powód? To nie jest jedyna sesja w której biorę udział. Dzielę czas i planuję odpisy właśnie dzięki temu, że wiem ile na który mam czasu. Dość logiczne, prawda? Dzisiaj minął tydzień od momentu, w którym rozpoczęłaś sesję - do końca "półtora tygodnia" jeszcze parę dni zostało. Stad zaskoczenie i lekka konsternacja z mojej strony.

Odnośnie ustalania czegoś “na zawsze” - nic nie jest na zawsze, są najróżniejsze czynniki losowe, które bierze się na bieżąco pod uwagę: raz wydłuża, raz skraca deadline. Kwestia do dogadania, jednak jeżeli na początku tury mówisz “a”, to nie mów w międzyczasie “b”, “c” i “d”. Wszystko ma swój czas i miejsce. Traktuj poważnie to co mówisz/piszesz, a inni z automatu też zaczną to robić. Przede wszystkim nie zasłaniaj się we wszystkim dobrem szerokiego ogółu. Czy jak w sesji wyjdzie, że któryś z graczy dostanie kulkę również dasz na siebie wpłynąć płaczem i pretensjami? Bo na to się szykuje z tego co widzę. Mogę się oczywiście mylić, jestem tylko gnijącym człowiekiem. Zarówno sesji jak i Tobie życzę jak najlepiej.


 
__________________
Jeśli w sesji strony tematu sesji przybywają w postępie arytmetycznym a strony komentarzy w postępie geometrycznym, prawdopodobieństwo że sesja spadnie z rowerka wynosi ponad 99% - I prawo PBFowania Leminkainena
Zombianna jest offline