Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-04-2007, 11:17   #5
redsinger
 
Reputacja: 1 redsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputacjęredsinger ma wspaniałą reputację
To, czego ostatnio słucham, nie należy z pewnością do nowości... Ale wracam do tego praktycznie bez przerwy.

Rammstein i System of a Down... Nikt nie wie, jak zaklasyfikować ich twórczość, więc fani sami (albo sam zespół) nadali nazwy gatunkom, które wykonują. W przypadku Rammsteina jest to tanz metal, u SOAD jest to soil (pochodzi od pierwszej nazwy kapeli).

Jeśli chodzi o Niemców wciąż wracam do każdej płyty (mam "Herzeleid", "Sehnsucht", "Reise, reise", "Rosenrot" i oczywiście sławetną "Mutter"). Ich muzyka jest mocna, teksty ryją się dużymi zgłoskami w pamięci. Jednocześnie wszystko jest silnie zrytmizowane, choć każdy utwór ma inny charakter. Jeśli miałąbym z każdej płyty wybrać swój ulubiony kawałek to byłyby to: "Du riechst so gut", "Bestrafe mich", "Zwitter", "Morgenstern" i "Zerstören", ale wybór miałam bardzo trudny.

W przypadku SOAD praktycznie zrezygnowałam ze słuchania "Hypnotize" i "Mezmerize" choć jest tam parę utworów, których nie zapomnę ("Tentative" i "Question!") ale przede uwielbiam ich stare płyty, których klimat ciągle mnie przyciąga ("Toxicity", "Toxicity II", "Steal This Album!", "System of a Down" i kolejno "Chop Suey!", "Virginity", "Highway Song" oraz "Know"). Oni się po prostu wyróżniają i za to ich uwielbiam (niekoniecznie na nowych płytach).

Ich muzykę mogę polecić każdemu, kto oprócz metalu i jego odmian lubi eksperymenty i ciekawe brzmienia.
 
__________________
-Mamo, idę do szkoły
-MEMENTO MORI
redsinger jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem