Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2016, 13:06   #38
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Cytat:
Aakarocra mnich? Ciekawi mnie uzasadnienie fabularne takiej postaci.
Serio? Jak sobie wyobrażam tybetańskie klasztory , połozone wysoko w górach, to taki Aakarcra pasuje tam idealnie. Serio. Nawet do wioski po ryby poleci jak trzeba, bez żmudnej wspinaczki

Po prawdzie jednak zupełnie nie wiem na czym polega ten atak and run tak zachwalany przez guide. Na zasadzie że co? Mając 50 feet ruchu mogę np podlecieć uderzyć ( nawet podwójnie chyba jako mnich) i odlecieć z powrotem w góre? Ewentualnie raz chociaż dziabnąć i odfrunąć? I nikt mi nie odda?

Nie wiem za bardzo jak wygląda mechanicznie taka walka, wydawało mi się że w D@D taki ruch bbyłby traktowany jako odłączanie się z walki i zasługiwałby na darmowy atak od przeciwnika.

I spokojnie , jeszcze Aakarocy :P nie zrobiłem, przeglądam na razie w ta i w tamta różne warianty.


Po prawdzie to jednak lataka wyobrażam sobie bardziej z jakims łukiem , ewentualnie rzucającym czary jako kapłan z dyscyplina burzy ( czy jak to się tam zwie) No ale własnie , odnośnie kapłana czy jest tak jak w poprzednich edycjach że każdy przygotowany czar mogę zamienić w dowolnej chwili na leczenie?

Wracając do druida , ciekawy czar Beast Bond - co prawda trwa 5 minut max, ale w tym czasie pozwala nawiązać telepatyczną komunikację, a więc w zasadzie usprawiedliwia wejście do gry z jakimiś zwierzakami które zdołałbym oswoić w trakcie zycia ( to jest do momentu rozpoczecia gry) potem to się już zobaczy.

Acha i jeszcze pytanko czy kapłan z kręgu natury - tzn bóstwa np Obad Hai, mógłby miec takie właśnie Beast bond , zamiast animal friend? Bo zdaje mi się że róznica w efekcie obu czarów jest ogromna i o ile to pierwsze pozwala na realne zaprzyjaźnienie się z zwirzętami, o tyle to drugie to aka 24 h kontrola , nic na dłuższa metę i raczej zniewalanie zwierząt przypomina niż realne zaprzyjaxnianie sie z nimi.

Edit - choc nie , poprawka , takie zwierze juz musi być zaprzyjaźnione, albvo scharmione żeby ta komunikacja z beast bond działała. Innymi słowy owe animal friend musi być w pakiecie inaczej dupa . W zasadzie chyba tylko druid może zrobić sobie armie zwierząt na 1 poz łącząc te 2 czary
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 27-01-2016 o 13:10.
Eliasz jest offline