Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2016, 09:50   #7
Cao Cao
 
Cao Cao's Avatar
 
Reputacja: 1 Cao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie coś
Satori.

Wszystko się zgadza. Najlepiej było by wcześniej wybrać poszczególną dynastie. Np. za dynastii Han, państwo zmieniło całkowicie swój ustrój, gdzie pozbyto się wszystkich wasali, zastępując ich gubernatorami. Co ciekawe, do egzaminu mógł podejść każdy, niezależnie od pochodzenia.

Drugą opcją, było także wojsko, podobnie jak w Rzymie - przez armię, można było wywalczyć pozycje polityczną. Poza tym, trzeba także uświadomić sobie - kim był cesarz.

W przeciwieństwie, do monarchii absolutnych w Europie, Cesarz mógł być despotą - miało to związek z jego boskim pochodzeniem. Bardzo ciężko, było by przejąć tron. Cao Pi, osiągnął to, tylko dlatego - że Cao Cao, przez wiele lat, stopniowo dominował dwór cesarski. Wówczas, to (co prawda, za namową) odesłał trzykrotnie prośbę, o zastąpienie go, przez księcia Cao Pi. Nawet po abdykacji, były cesarz, zachował specjalny status.

Ehh... Mogę spróbować Ci pomóc, w odgrywaniu rodzinny Cesarskiej... Chinami zajmowałem się przez całe studia, na ten temat pisałem pracę dyplomową, więc jakąś wiedzę tam posiadam. Naturalnie, jeśli Cię to interesuje.

Pozdrawiam
 
Cao Cao jest offline