Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2016, 12:37   #843
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Znalezione w jednej z sypialni:

Cytat:
P 49 (Sig P210)
foto 2
Obrażenia:0 1PPWymagana Budowa-
Kaliber:9x19NATO Klasa:P Rozrzut:2 Waga:1kg
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje:SA, niezawodny, cholernie celny (+3), zaczep magazynka u dołu chwytu
Szybkostrzelność:- Magazynek:8+1
Opis: Przed drugą wojną światową szwajcarzy kupili licenję na francuski pistolet Modèle 1935A licząc na opracowanie na jego podstawie pistoletu który zastąpi używane dotychczas Lugery. Do opracowania nowego pistoletu doszło jednak dopiero po II wojnie światowej. Pistolet ma trochę odmienną konstrukcję niż większość pistoletów: szkielet obejmuje zamek a nie odwrotnie jak ma to miejsce w przypadku większości konstrukcji co sprawia że pistolet jest sztywniejszy i posiada mniejsze luzy co przekłada się na lepszą celność bez problemów z niezawodnością. Pistolet ten uchodzi za najcelniejszą broń jaka została przyjęta na uzbrojenie jakiejkolwiek armii (czego innego można by się spodziewać po szwajcarach). Broń ta na rynku cywilnym nosi oznaczenie P210 i jest bardzo wysoko ceniona przez strzelców sportowych i kolekcjonerów.
osprzęt: dwa magazynki
Cytat:
Pistolet sportowy S&W Model of 1891 6"
foto 2
Obrażenia:0 0PPWymagana Budowa
Kaliber:.38S&W Klasa:P Rozrzut:2 Waga:~800g
Specyfikacje:SA nie zacina się, cholernie celny (+3)
Szybkostrzelność:- Magazynek:1
Opis: Jednostrzałowy pistolet sportowy bazujący na szkielecie łamanego rewolweru.
osprzęt:
Cytat:
Savage Rifle Model 1899A
foto 2 foto 3
Obrażenia:1 4PPWymagana Budowa12
Kaliber:30-30 Winchester Klasa:Kb Rozrzut:2(ostrołukowe)-2,5(zaokrąglone) Waga:3,2Kg
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniuN
Specyfikacje: nie zacina się, Bardzo celny
Szybkostrzelność:- Magazynek:5+1
Opis: Karabin Savage 1899 powstał w, zgadłeś 1899r był konstrukcją rewolucyjną - pierwszy bezkurkowy karabin przeładowywany dźwignią. Do tego w odróżnieniu od innych karabinów dźwigniowych posiadał magazynek obrotowy który pozwalał na zastosowanie amunicji z pociskami ostrołukowymi oraz znacznie lepszy (i niezmienny) rozkład masy: niezależnie od tego ile naboi jest w magazynku środek ciężkości zawsze znajduje się między rękami strzelca, ta cecha sprawia że broń jest bardzo wygodna i szybka w składaniu się do strzału. Karabin powszechnie uchodzi za najpłynniej pracujący karabin dźwigniowy, wyrzucanie łusek odbywa się w bok (wiele innych karabinów dźwigniowych wyrzuca łuskę do góry) przez co bron łatwo wyposażyć w celownik optyczny. Z lewej strony komory zamkowej znajduje sie okienko z licznikiem pokazującym ile naboi pozostało w magazynku. Broń zdobyła sporą popularność i, z przerwami, pozostała w produkcji przez prawie 100 lat. Ciekawym epizodem związanym z tą bronią jest historia z 1919 kiedy to wódz indian Kulawy Jeleń zwrócił się do firmy Savage z zamówieniem na dostawę broni dla rezerwatu, Arthur Savage dogadał się z nim oferując znaczną zniżkę w zamian za prawo wykorzystania wizerunku wodza jako symbolu firmy.
osprzęt:
Uciekający złapany przez grupę Ellen

Cytat:
Kolczasty kastret z ostrzami
foto 2
Opis: dosyć dziwny wynalazek
osprzęt:pochwa

Cytat:
Leinad Mdl MR
foto 2
Obrażenia:2 0PPWymagana Budowa-
Kaliber:.45Long Colt/.410śrut Klasa:P Rozrzut:2(śrut) Waga:1kg
Specyfikacje: nie zacina się, niecelny, obrzyn (+2 przy strzelaniu śrutem)
Szybkostrzelność:- Magazynek:5
Opis: Nowoczesne podejście do pieprzniczki - pierwowzoru rewolweru z obracanym ręcznie pękiem luf. Dość niepraktyczna broń, bardzo masywna i pozbawiona porządnych przrządów celowniczych. Leinad nie jest firmą słynącą z wysokiej jakości produktów. Oprócz amunicji .45LC przyjmuje także amunicję do strzelb .410 co pozwala trochę nadrobić braki celności.
osprzęt: kabura
Cytat:
Ithaca M49 Saddlegun
foto 2
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa8
Kaliber:.22Lr Klasa:Pm Rozrzut:2 Waga:~1,5
Specyfikacje: nie zacina się, amunicja bocznego zapłonu, bardzo celny +2
Szybkostrzelność:- Magazynek:1
Opis: A tu mamy dziwny wynalazek: jednostrzałowy karabinek który wygląda jak powtarzalny winchester, po prostu firma Ithaca chciała wyprodukować tanią broń która wykorzysta modę na westerny. W tym przypadku tania nie oznacza kiepskiej jakości, M49 to solidna i celna konstrukcja.
osprzęt:
Nóż ze stali damasceńskiej z pochwą


Postrzelony przez Cosmo


Cytat:
Adler Jager/Armi Jager model AP74
foto 2 foto 3
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa7
Kaliber:.22LR Klasa:Pm Rozrzut:2 Waga:~2,5
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje: celny, boczny zapłon
Szybkostrzelność:- Magazynek:10+1
Opis: Samopowtarzalny karabinek .22LR (dostępna była także wersja na .32ACP) naśladująca wyglądem M16. Broń była wykonana solidnie zwłaszcza jak n niską cenę w jakiej ją oferowano. Karabinki takie jak ten (w czarnej wersji kolorystycznej) często grały w filmach zwłaszcza w tle bądź w niskobudżetowych produkcjach, jak Dawn of the Dead (z 1978). Naboje .22LR i .32ACP są o wiele mniejsze od 5,56NATO dlatego w tej broni to co wygląda na magazynek 20 nabojowy to makieta w którą wkłada się właściwy magazynek (który przy odrobinie uwagi można zauważyć - wystaje z dołu)
osprzęt:

Cytat:
Colt Commander
Obrażenia:2 0PPWymagana Budowa
Kaliber:.45ACP Klasa:P Rozrzut:2 Waga:800g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje: niezawodny
Szybkostrzelność:- Magazynek:7+1 Colt 1911
Opis: Colt Commander to lżejsza (szkielet aluminiowy) i mniejsza (krótsza lufa) wersja sprawdzonego Colta 1911 przeznaczona głównie na rynek cywilny
osprzęt:Kabura

Cytat:
Davis-Warner Infallible
foto 2 foto 3 foto 4
Obrażenia:K-1/O-0 0PPWymagana Budowa
Kaliber:.32ACP Klasa:P Rozrzut:2 Waga: 637g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu N
Specyfikacje: zawodny, niecelny
Szybkostrzelność:- Magazynek:6+1
Opis: Przed I WŚ firma Warner Arms Co. importowała z Niemiec (czy raczej wtedy Prus) pistolety Schwarzlose Model 1908 niestety wybuch Wielkiej Wojny sprawił że import ten stał się niemożliwy. W obliczu tej sytuacji WA Co. postanowiła opracować nowy pistolet wizualnie nawiązujący do Schwarzlose. Swój nowy produkt dumnie nazwali Infallible, niestety pistolet zdecydowanie nie był konstrukcją która dorastała do swojej nazwy, był zawodny, ale chyba największym problemem było to że jeśli po czyszczeniu źle go złożyłeś to przy najbliższym strzelaniu zamek wylatywał ci w twarz.
osprzęt:
Cytat:
Tanto
Obrażenia: Waga:
Specyfikacje: bonus do zręczności w ataku/w obronie:
Opis: Nóż
osprzęt:pochwa
Strzelec który przebiegł między budynkami

Cytat:
Obrzyn Ricol
foto 2
Obrażenia:śrut -PPWymagana Budowa13
Kaliber:12ga Klasa:obrzyn Rozrzut:- Waga:~2,5kg
Specyfikacje: nie zacina się, przy śrucie +3 do celności, przy kuli 0, ejektory
Szybkostrzelność:-Magazynek:2
Opis: Skrócona strzelba typu Bok (czyli w układzie pionowym), przy łamaniu automatycznie wyrzuca łuski co przyśpiesza przeładowywanie
osprzęt:
Cytat:
Carbon Arms FSL 8 – Quad Load
Opis:Pas z ładownicami do strzelby 6 ładownic mieści łącznie 24 naboje. Konstrukcje tego typu były popularne wsród zawodników biorących udział w różnych odmianach strzelania dynamicznego.
Cytat:
Ruger Mk I
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa-
Kaliber:.22LR Klasa:P Rozrzut:2 Waga:950g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje: niezawodny, boczny zapłon, celny (+1)
Szybkostrzelność:- Magazynek:10+1
Opis: Kiedy w 1949r firma Ruger wchodziła na rynek z nowym pistoletem .22 nie przewidywano sukcesu, wręcz przeciwnie. Rynek wydawał się nasycony samopowtarzalnymi pistoletami .22LR: Colt, S&W, High Standard żeby wymienić tylko najważniejszych graczy. Jednak to właśnie Ruger szybko podbił serca amerykanów, te solidne, tanie (dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji jak odlew precyzyjny który pozwolił znacznie zredukować ilość roboczogodzin) celne i niezawodne pistolety szybko zdominowały rynek i pozwoliły na rozwój firmy która rozszerzyła swoją gamę produktów i do końca XX wieku znalazła się w pierwszej trójce producentów broni w USA ( w latach 2008–2011 byli pierwszym). Sam pistolet jest dość ciekawą konstrukcją w pewnym stopniu bazującą na japońskim Nambu (cylindryczny zamek pracujący w cylindrycznej komorze zamkowej) i Lugerze (ergonomia chwytu)
osprzęt:kabura dwa magazynki
Cytat:
Mauser 1910 Wespi
foto 2 foto 3
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa-
Kaliber:.25ACP Klasa:P Rozrzut:3 Waga:~500g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T (zwolnienie zamka następuje automatycznie przy włożeniu nowego magazynka)
Specyfikacje: anemiczny, celny, niezawodny, zintegowana prezyzyjna latarka
Szybkostrzelność:- Magazynek: 9+1, 14+1
Opis: Na początku XX wieku w wielu krajach wprowadzono przepisy regulujące dostęp cywili do broni palnej w kalibrze większym niż 7mm, dość szybko doprowadziło to do zwiększenia zainteresowania bronią na nabój .25ACP czy raczej 6,35x15,5mm Browning jak nabój ten nazywają w europie. Firma Mauser nie posiadała konstrukcji w tym kalibrze a chciała jak najszybciej zagospodarować ten segment rynku w tym celu przeprojektowali prototyp pistoletu kalibru 9mm Para na nabój 6,35mm. Konstrukcja która powstała była znacznie większa i cięższa od tego co oferowała konkurencja ale to właśnie przyciągnęło wielu klientów - w odróżnieniu od pistoletów takich jak Baby Browning był to pistolet o wiele bardziej praktyczny - celniejszy i o większym magazynku a to w przypadku naboju tak słabego jak 6,35 Browning było nie do przecenienia.

Ten konkretny egzemplarz jest wyposażony w szczytowe osiągnięcie XX lecia międzywojennego - Wespi Lichtzielgeräte - latarkę o wąskim, skoncentrowanym promieniu światła, pełniącym podobną funkcje jak nowoczesne wskaźniki laserowe na broni. Dodatkowo broń wyposażona jest w przedłużony magazynek.
osprzęt:Wespi Lichtzielgeräte, magazynek 14-nabojowy

Zegarek z Myszką Miki


FPW


Cytat:
M231 Port Firing Weapon
foto 2 foto 3 foto 4 foto 5
Obrażenia:1 4PPWymagana Budowa14
Kaliber:5,56 NATO Klasa: kbk Rozrzut: 2 Waga:3,33kg
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje: dobra amunicja, tylko ogień ciągły, niecelny ogień ciągły, strzela z zamka otwartego, bardzo wysoka szybkostrzelność.
Szybkostrzelność:20 Magazynek: STANAG
Opis: Kiedy powstawał M2 Bradley IFV ktoś stwierdził że fajnie by było jakby żołnierze mieli możliwość strzelania z wnętrza. Postanowiono więc opracować nową broń specjalnie dla otworów strzeleckich nowego pojazdu, zdecydowano jednak że broń powinna mieć jak największą wymienność częsci z rodziną M16. (broń posiada 65% wymienność) powstała broń już na pierwszy rzut oka różni się od standardowego M16 czy M4, po pierwsze znacznie cięższa lufa jest osłonięta okładzinami chwytu zaknczonymi gwintowaną końcówką współpracującą ze specjalnie skonstruowanym otworem strzelniczym. Po drugie broń nie posiada kolby i posiada większą średnicę rury sprężyny (czy raczej w tym przypadku trzech sprężyn jedna w drugiej) powrotnej przez co praktycznie niemożliwe jest zastosowanie standardowych kolb dostępnych na rynku. Z rzeczy które mniej spostrzegawczy może przeoczyć to brak przyrządów celowniczych, brak muszki wraz z podstawą a miejsce w rączce w którym powinien być przeziernik jest niewykończone (choć jako że komora zamkowa jest taka sama jak M16 posiada odlewy pokazujące kierunek regulacji przyrządów celowniczych). W założeniu broń miała być używana z pociskami smugowymi. Kolejną różnicą jest przełącznik/bezpiecznik o tylko dwóch pozycjach: Safe i Auto, broń ma bardzo wysoką szybkostrzelność (ponad 1200strz./min!) co sprawia że ucięcie krótkiej serii praktycznie graniczy z cudem. Na koniec warto odnotować że broń strzela z zamka otwartego.

A tak na koniec, to 4 z 6 otworów strzelniczych M2 Bradley zniknęło pod dodatkowym pancerzem nakladanym w ramach programu modernizacji pojazdu więc większość tych karabinków jako niepotrzebne wylądowała w magazynach.
osprzęt:
Cytat:
Oxford Lightning illuminated gunsight (+ adapter Szyna Picatinny do rączki M16)
foto 2 foto 3
powiększenie:0/2,5x Waga: ~250g
Specyfikacje: kolimatorowy, opcjonalne powiększenie 2,5x, dwie baterie AA
Opis: Wczesny celownik typu red dot, z dodatkowym powiększalnikiem o mocy 2x dołączanym do celownika.
6 - 30-sto nabojowych magazynków STANAG

Cytat:
Iver Johnson Arms. Eagle LR Zombie 1911
foto 2 foto 3
Obrażenia:+2 0PPWymagana Budowa12
Kaliber:.45ACP Klasa:P Rozrzut:2 Waga:1,100g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje: niezawodny, celny (+1)
Szybkostrzelność:- Magazynek:Colt 1911
Opis:Colt 1911 to broń której w zasadzie nie trzeba przedstawiać, Jest to jedna z najbardziej przełomowych konstrukcji w historii broni palnej, jedna z najdłużej produkowanych i najczęściej kopiowanych. Ten egzemplarz został wyprodukowany przez firmę Iver Johnson i na fali mody na zombie pokryty nadrukiem i okładzinami chwytu w zombie. Pistolet posiada szynę umożliwiającą montaż akcesoriów.
osprzęt:
Cytat:
Magazynek do Colta 1911 M.A.D.S.
Opis: M.A.D.S. czyli Magazine Auxiliary Defense System to przykręcane do dna magazynka "ostrze" z wytrzymałego polimeru, w założeniu sprawia że uderzenie kogoś pistoletem będzie o wiele bardziej bolesne i z szansą na zadanie rany ciętej
Kabura na pistolet i jednorzędowy magazynek
10-cio nabojowy magazynek do 1911
ITW FastMag - kabura na magazynek STANAG - dwie sztuki

Cytat:
Heizer PAR I (Pocket AR)
foto 2 foto 3 foto 4
Obrażenia:0 1PPWymagana Budowa13
Kaliber:5,56 NATO Klasa:P Rozrzut:3 Waga:651g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu -
Specyfikacje: nie zacina się, niecelny, potężna kula ognia
Szybkostrzelność:- Magazynek:1
Opis: Patrząc na tę broń można sobie zadać pytanie: dlaczego? Odpowiedź najpewniej będzie brzmiała: bo mogli. Pytanie po co? pozostaje bez odpowiedzi.
Heizer PAR to broń wielkości kieszonkowego pistoletu strzelająca nabojem pośrednim, tak krótka lufa nie pozwala na pełne spalenie prochu w przewodzie lufy co powoduje że broń daje spektakularną kulę ognia kosztem efektywności naboju.PAR ma konstrukcje łamaną jednostrzałową bez wyrzutnika (łuska jest przy otwieraniu lufy wyciągana przez ekstraktor na tyle daleko by można ją było łatwo złapać palcami)
osprzęt:
Cytat:
Stahlhelm z Stirnpanzer
foto 2 foto 3
PP:3 (6) Specyfikacje: zakładany dodatkowy pancerz przedni Waga: 1kg +~1,5kg
Opis: Konstrukcja z Pierwszej Wojny Światowej która wyparła pikelhaube, hełm posiada dodatkowy (nakładany na "rogi") pancerz przedni chroniący przed bezpośrednim trafieniem karabinowym. Dodatkowy pancerz jest bardzo ciężki dlatego był wykorzystywany tylko przez żołnierzy którzy musieli wystawiać głowy na ryzyko ostrzału (obserwatorzy, strzelcy CKMów)
osprzęt:
Cytat:
Grabenpanzer
foto 2
PP:3-4(?) (przód) Specyfikacje: głośny, ciężki, problem z prawidłowym złożeniem się do strzału Waga:~10kg
Opis: Niemiecki pancerz z czasów IWŚ (bądź jego replika) w założeniu przeznaczony dla obserwatorów i strzelców karabinów maszynowych (czyli z definicji żołnierzy muszących pozostawać względnie nieruchomo) jeśli to oryginał to jest to wysokogatunkowa stal powierzchniowo utwardzana jeśli to replika jest to zwykła stal która nie będzie tak wytrzymała (stąd pewna niepewność odnośnie tego ile ma PP), jedna z dolnych części posiada wyczuwalne wgłębienie w miejscu gdzie trafił pocisk kalibru .500L
osprzęt:
[/quote]

Grenadier


Cytat:
X-Products AR-15 Can Cannon
foto 2
Obrażenia:granat -PPWymagana Budowa15
Kaliber:ślepak 5,56 NATO + puszka Klasa:PM Rozrzut:3 Waga:~3,5KG
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje: ręcznie przeładowywany, nie zacina sie
Szybkostrzelność:- Magazynek:STANAG
Opis: Nie każda broń powstała do zabijania. Niektóre powstały do zabawy, tak jak Can Cannon - modyfikacja AR 15 pozwalająca, przy pomocy ślepego naboju miotającego, wystrzeliwać z broni puszki. Na szczęście można zmodyfikować puszkę żeby miała bardziej rozrywkową zawartość i tym samym uzyskać granatnik. Broń posiada bardzo silny odrzut.
osprzęt: gumowy trzewik kolby
1 30-sto nabojowy magazynek STANAG

Cytat:
Bandolier na puszki
Opis: Niegdyś przeznaczony dla imprezowiczów, dziś można w tym przenosić granaty. Oprócz 6 miejsc na puszki posiada małą ukrytą kieszeń i drugą większą na paczkę papierosów.
Cytat:
Karabinek Mauser 94/14
foto 2 foto 3 foto 4 foto 5
Obrażenia: PPWymagana Budowa12
Kaliber:6,5x55 Skandynawski Klasa:Kb Rozrzut:1,5 Waga:3,4Kg
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu T
Specyfikacje: nie zacina się, celny, zasilany z łódek
Szybkostrzelność:- Magazynek:5
Opis: Po przyjęciu na uzbrojenie Francji w 1886r karabinu Lebel z nowym nabojem małego kalibru elaborowanym prochem bezdymnym szybko stało się jasne że stare czarnoprochowe karabiny dużego kalibru z dnia na dzień stały się zdeklasowane. Prusy postanowiły nie pozostawać w tyle i czym prędzej przyjąć na wyposażenie karabin i nabój który mógłby podjąc równorzędną walkę z bronią francuską. Do stworzenia nowej broni powołano specjalną komisję, do której nie zaproszono Paula Mausera. Efekt pracy komisji przyjęto na uzbrojenie jako Gewehr 88 lub Kommisionsgewehr. W międzyczasie Paul Mauser nie siedział jednak bezczynnie. Rozpoczął własne prace nad nowym lepszym od Kommisionsgewehr karabinem. Prace te doprowadziły do powstania kilku konstrukcji które ostatecznie doprowadziły do powstania Mausera 98. Posród nich znajdowały się karabinek 94 i karabin 96 wprowadzone na uzbrojenie Szwecji od Mausera 98 odróżniały się on brakiem trzeciego, awaryjnego rygla zamka i tym że napięcie bijnika odbywało się podczas zamykania zamka a nie przy otwieraniu.

Kbk wz 94/14 jest ciekawą bronią przeznaczoną dla specjalistów (artylerzyści etc) na polu walki. Mierzy jedynie 95cm długości co sprawia że jest niezwykle poręczny. Nabój 6,5x55mm nie posiada silnego odrzutu więc mimo małych wymiarów jest to broń dość przyjazna dla strzelca. W 1914 roku karabinki zmodernizowano dostosowując do montażu bagnetu.

Po wycofaniu z linii broń pozostawała na wyposażeniu szwedzkich jednostek reprezentacyjnych a nadwyżki sprzedano głównie na rynek cywilny USA.
osprzęt:Bagnet

Cytat:
S&W 357PD AirLite Scandium/Titanium 4"
Obrażenia:2 2PPWymagana Budowa13
Kaliber:.41 Magnum Klasa:P Rozrzut:2 Waga:710g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu -
Specyfikacje: DA, Nie zacina sie, Celny
Szybkostrzelność:- Magazynek:6
Opis: Rewolwer oparty na szkielecie N z szkieletem ze stopu skandu z tytanowym cylindrem. Dzięki zastosowaniu tych materiałów rewolwer jest niezwykle lekki (stalowe rewolwery tego rozmiaru waża ponad kilogram) przekłada się to na dość silny odrzut (choć nie tak silny jak w wariancie ma .44 Magnum) ale za to broń jest o wiele wygodniejsza w noszeniu. Jest to doskonała propozycja na długie spacery w miejscach gdzie występują niedźwiedzie.
osprzęt:

Cytat:
Smith & Wesson Model 1 1/2
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa-
Kaliber:.32RF Klasa:P Rozrzut:3 Waga:0,6kg
Specyfikacje:SA, boczny zapłon.
Szybkostrzelność:- Magazynek:5
Opis: w 1855 niejaki Rollin White opatentował rewolwery z przewierconymi na wylot komorami cylindra. Dzięki przewierconym na wylot komorom w cylindrach można było stosować naboje zespolone. Wagę tego patentu doceniła firma Smith & Wesson i wykupiła prawa do użytkowania go. Pierwszym rewolwerem korzystającym z tego patentu był Model 1 w kalibrze .22 bocznego zapłonu (który do dziś można spotkać jako .22Short) jednak nabój ten nie był szczególnie efektywny więc wkrótce potem wprowadzono nowy model 1 1/2 w kalibrze .32 bocznego zapłonu. Oba rewolwery były dosyć dziwnymi konstrukcjami, do ładowania lufa odchylała się do tyłu co pozwalało wyciągnąć cylinder a następnie korzystając z trzepienia pod lufą można było po kolei wybić łuski z komór.

Ten egzemplarz jest bogato zdobiony i albo zachował się w doskonałym stanie albo został poddany renowacji.
osprzęt:
Cytat:
10 szt Nabój .32RF wielokrotnego użytku
foto 2 foto 3
Opis: Naboje .32 bocznego zapłonu są nieprodukowane od początku XX wieku. Są jednak sposoby żeby strzelać ze starej broni.
Łuska naboju .32S&W Long która została odpowiednio skrócona i rozwiercona dzięki czemu można w niej wykorzystać ślepy nabój bocznego przeznaczony do wbijarek do gwoździ
Snajper

Cytat:
Stevens Ideal Schuetzen Junior No. 52 Falling Block
foto 2 foto 3 foto 4
Obrażenia:0 3PPWymagana Budowa10
Kaliber:.32-40 Ballard Klasa:kbk Rozrzut:2,5 Waga:6,4Kg
Specyfikacje: nie zacina sie, cholernie celny (+3), jednostrzałowy - zamek klinowy, celownik optyczny x4
Szybkostrzelność:- Magazynek:1
Opis: Schuetzen to określenie specyficznej odmiany sportu strzeleckiego jak i karabinów wyspecjalizowanych do tej dyscypliny. Jak zapewne podejrzewasz moda ta przybyła do ameryki z niemieckimi imigrantami. Zawody polegają na strzelaniu do odległej o 200 jarów tarczy z pozycji stojąc. Pierwotnie wykorzystywano broń czarnoprochową ładowaną od przodu potem przerzucono się na jednostrzałowe karabiny. Najczęsciej stosowano nabój .30-40 Ballard. Karabiny wykorzystywane w tej dyscyplinie są specjalnie skonstruowane co widać już na pierwszy rzut oka, posiadają bardzo ciężką grubościenną lufę, specjalny uchwyt dla ręki oraz trzewik kolby wyposażony w "wąsy" które mają pomagać w trzymaniu broni (uchwyt jest w środku ciężkości a "wąsy" zapobiegaja kiwaniu się broni). Specyfika zawodów które były także wydarzeniem towarzyskim jest widoczna w broni: broń prawie zawsze jest bogato zdobiona i, ponieważ zawody nie przewidują konieczności pokonywania z bronią większych dystansów, bardzo ciężka (głównie za sprawą masywnej lufy).
osprzęt:celownik optyczny x4
Cytat:
[b]Webley-Fosbery Automatic RevolverRewolwer automatycznyto 3
foto 2
Obrażenia:2 0PPWymagana Budowa11
Kaliber:.455Eley Klasa:P Rozrzut:2 Waga:1.24 kg
Specyfikacje: SA, bardzo celny (+2), zabrudzony - zawodny, dobra amunicja, łamany
Szybkostrzelność:- Magazynek:6
Opis: Webley-Fosbery to przedstawiciel rzadkiej grupy rewolwerów automatycznych - czyli takich które wykorzystują odrzut broni do obrócenia cylindra i napięcia kurka.
Złośliwi mówią że podpułkownik George Vincent Fosbery VC w swojej konstrukcji połączył wady pistoletów automatycznych i rewolwerów - w odróżnieniu od większości rewolwerów w W-F napięcie kurka nie powoduje obrócenia cylindra, to jest realizowane przez odrzut lufy i cylindra i odbywa się dzięki współpracy zygzakowatych wycięć cylindra z występem szkieletu rewolweru. Oznacza to że w przypadku niewypału (bądź nieprzeładowania z innej przyczyny) strzelec musi ręcznie odciągnąć zespół lufy i cylindra żeby wymusić obrót cylindra. Broń zyskała pewną popularność wśród strzelców sportowych - automatyczne napinanie strzału oraz fakt że mechanizm broni pochłaniał czesc odrzutu sprawiał że możliwe było znacznie szybsze oddawanie celnych strzałów. W 1902 Walter Winans ustanowił światowy rekord umieszczając z 9 metrów sześć pocisków w okręgu o średnicy 2 cali w czasie 7 sekund. Rewolwer, podobnie jaki inne konstrukcje firmy Webley jest łamany co pozwala na szybkie przeładowanie.

Podczas I WŚ oficerowie często brali ze sobą swoje rewolwery W-F ale kiedy walki utknęły w okopach okazało się że broń jest zbyt wrażliwa na zanieczyszczenia żeby eksploatować ją w tak ciężkich warunkach.
osprzęt:
Cytat:
Webley MkIV (4)
foto 2 foto 3
Obrażenia:2 0PPWymagana Budowa13
Kaliber:.455Eley Klasa:P Rozrzut:2 Waga:900g
Specyfikacje: nie zacina się, cholernie niecelny (-3), łamany
Szybkostrzelność:- Magazynek:6
Opis: Ten rewolwer został zmodyfikowany przez ucięcie lufy, w ten sposób uzyskano broń mniejszą, ale czy praktyczną?
osprzęt:
Cytat:
Pas na naboje karabinowe
Opis: Zabytkowy (data produkcji) 1881 pas na naboje (48 sztuk karabinowych)
Cytat:
Nóż
foto 2
Opis:
osprzęt:
zapalniczka

Cytat:
ProSounds X-Pro Hearing Protection Earplugs
Opis: słuchawki ochronne, redukują hałas o ~30db dzięki czemu wystrzały z broni są bezpieczne dla uszu
Młody 1

Cytat:
Winchester 42
foto 2 foto 3
Obrażenia:śrut .410 PPWymagana Budowa8
Kaliber:.410 Klasa:strzelba Rozrzut: Waga:~2,5kg
Specyfikacje: nie zacina się, celny, wbudowane śrutobranie
Szybkostrzelność:- Magazynek:5+1
Opis: Przeskalowany do naboju .410 Winchester model 12, podobnie jak duża wersja nie posiada przerywacza co oznacza że możesz trzymać spust i pompować a broń będzie strzelać. Broń wyposażona jest w dwie lufy, jedną dłuższą a drugą z kompensatorem.
osprzęt: futerał, dwie lufy
Cytat:
Heritage Rough Rider SA
foto 2 foto 3
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa-
Kaliber:.22LR Klasa:P Rozrzut:2 Waga:~1kg
Specyfikacje:SA, boczny zapłon, celny (+1)
Szybkostrzelność:- Magazynek:9(8)
Opis: Tani choć całkiem przyzwoicie (jak na broń <250 wykonany rewolwer .22 wzorowany na Colcie SAA, w odróżnieniu od oryginału posiada iglicę w szkielecie zamiast na kurku, ale w pozycji opuszczonej kurek opiera się o iglicę a ta naciska na spłonkę co może powodować przypadkowy wystrzał (zwłaszcza jeśli zachaczysz o coś kurkiem). Sprawia to że tak samo jak w przypadku Coltów SAA wskazane jest noszenie tej broni z kurkiem opuszczonym na pustej komorze (o czym informuje napis na lufie). Oczywiście jeśli spodziewasz się kłopotów zawsze możesz doładować jeszcze jeden nabój...
osprzęt:
Cytat:
Hi-Point C9 9mm
foto 2
Obrażenia:0 1PPWymagana Budowa11
Kaliber:9mm NATO Klasa:P Rozrzut:2 Waga:820g
Po opróżnieniu magazynka zamek zostaje w tylnym położeniu N
Specyfikacje: niezawodny
Szybkostrzelność:- Magazynek:8+1
Opis: Ktoś kiedyś podsumował Hi-Pointy mówic że jest to pistolet który spadając z drzewa brzydoty przywalił ryjem o każdą gałąź...
Celem firmy Hi-Point nie było wyprodukowanie broni która wygrałaby konkurs piękności tylko stworzenie i produkowanie w USA solidnej i niezawodnej broni na którą każdy amerykanin mógłby sobie pozwolić. Oczywiście produkując broń tak tanią trzeba było pójść na pewne uproszczenia: pistolet działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego co oznacza że żeby opóźnić otwarcie zamka do czasu opuszczenia przez pocisk lufy broń musiała mieć ciężki zamek i silną sprężynę. Razem z lekkim szkieletem z tworzywa sztucznego sprawia to że broń ma wysoko położony środek ciężkości oraz jest dosyć spora. Kolejnymi wadami są nienajlepsza ergonomia i kiepska kultura pracy spustu. Do zalet można zaliczyć celność i niezawodność oraz dożywotnią, przechodnią (na nowego właściciela w przypadku sprzedania pistoletu) gwarancję (oczywiście wysłanie kuriera z bronią żeby sprawdził czy firma jeszcze istnieje jest w dzisiejszych czasach niepraktyczne...) i cenę poniżej 200$. Broń miała mieszaną reputację w internecie była masa dyskusji między tymi którzy mieli z tą bronią doświadczenie a ekspertami którzy bez brania do ręki wiedzą że to nic niewarta kupa złomu.

osprzęt:dwa magazynki
Ładownica na dwa magazyki do pistoletu
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!

Ostatnio edytowane przez Leminkainen : 17-02-2016 o 21:23.
Leminkainen jest offline