Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2016, 00:27   #854
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Filmy i gry kształtują oczekiwania. Nie jest to zaskakujące.
- No cóż... Ciężko dyskutować z tym twierdzeniem



Cytat:
Inną sprawą jest to że dodatki fanowskie też opisują broń najczęściej wojskową, bardzo często pomijając prawdopodobieństwo jej wystąpienia w ZSA
- Mhm... Ale oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia jest jak dla mnie chyba najtrudniejsze do odzwierciedlenia. Bo "staty" to tak się pozerka w wiki choćby i ma się pomysł jak i wzór to się jeszcze zrobi i to masowo nawet. A do prawdopodobieństwa to już trzeba trochę znać rynek. Ja właściwie nie mam dobrej czy sprawdzonej metody by to z sensem odzwierciedlić. Kumam, że jak jakaś hamerykańska sztuka jest wytwarzana przez kilkadziesiąt lat i idzie w miliony egzemplarzy to chyba jest popularniejsza od czegoś co gdzieś w Europie wyprodukowano w kilkuset sztukach. Ale jak to przerobić na literki i cyferki w grze to już nie tak proste. Przynajmniej jakby chcieć to jakos realnie i porządnie załatwić co najczęściej mogłoby się wiązać z przeróbką tego co jest w podręcznikach czyli znowu chaos homerule



Cytat:
co szybko prowadzi do tego że gracze pozyskują spory zapas części zamiennych i magazynków, co moim skromnym zdaniem jest bardzo nie postapo...
- Mnie bardziej chodziło o to, że BG bazując na sprzęcie podręcznikowym i klasycznym podejściu do niego dostępu (czyli jak mają gamble przy towrzeniu postci to niech biorą jak chcą) mieliby raczej przewagę nad lemingami których bawić by się w odwzorcowanie cywilnego rynku. Bo raczej właśnie ujęcie sprzętu w większości wojskowo - policyjnego daje przewagę o klasę czy dwie w porównaniu do tego cywilnego. I właśnie głównie dlatego, że tego cywilnego w puli jest niewiele a gamblowo i statowo ten wojskowy jest zwyczajnie lepszy więc głupio nie brać. Nie ma się więc co dziwić, że jest tak często spotykany w rękach BG.



Cytat:
masz opcje wyrwać nowocześniejszy hełm od blaszanego M1 który masz obecnie (lżejszy i wygodniejszy do noszenia z ochronnikami słuchu) co do unifikacji to masz, tak samo jak Sam rewolwer .357Magnum czyli w kalibrze który możecie sami ładować, moglibyście przekonać Cosmo do Timber wolfa to by była już trzecia broń na ten sam nabój w drużynie.
- No fakt, hełm w sumie mógłbym wymienić.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline