Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2016, 12:17   #83
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Cytat:
Niemiecki to język Imperialny.
Przepraszam, ale nie będę się przebijał nad każdym słówkiem by zobaczyć w krsnoludzkim alfabecie jak go mam zapisać.

Wiadomo że z tym niemieckim to pewne uproszczenie, wszak gdy ktoś pisze w Imperialnym to pisze po polsku . Nie tłumaczy, nie zastępuje, nie kombinuje, po prostu pisze w wspólnym.


zobacz, czy to źle wygląda? " Es ist bekannt, dass die deutsche eine grobe Vereinfachung ist, nach allem, wenn jemand in Imperial schreibt in polnischer Sprache zu schreiben. Nicht zu erklären, ersetzen es nicht, intrigante, schreibt einfach gemeinsam. "

- jest język gardłowy, nieprzyjemni, zimny, kamienny - czytaj krasnoludzki

i nie trzeba sięgać do słownika by wpisać każde słówko jak należy, lub nawet by zrobić jakiś zlepek. To naprawdę nie na moje pokłady czasu które wole spożytkować inaczej.

Mogę pisać używając niemieckiego ( lub dowolnego innego który zaproponujecie ze wskazaniem linka do autotłumacza ) albo żadnego i tylko pisac że powiedział coś po krasnoludzku. Wasz wybór ja się dostosuje ale tylko do powyższych ramów propozycji. Język Polski - z przypisem że mówi fragment w krasnoludzkim, albo język niemiecki. lub inny z autotłumaczem.

I tak nikt tego nie będzie czytał , tylko od razu poleci do tłumaczenia w j polskim. Chodzi o wizualny efekt.

e Czy któryś z krasnoludzkich kamratów weźmie plandeke w całości? Albo przynajmniej po połówce skoro targam dzieciaka? Galeb - nam się przyda do osłony namiotu, Ingwir tobie też bo jak kojarze masz osobny namiocik.

Od biedy zroluje połówke i jakoś ją za sobą pociagne. Wysuszy się ją na najbliższym postoju z ogniskiem.
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 19-03-2016 o 12:19.
Eliasz jest offline