Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2016, 14:10   #91
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Pozwolę sobie wyrazić moje zdanie - jestem przeciwny wstawianiu obcych języków do postów w sesji. Dlaczego? Ano dlatego, że w tak wielokulturowym towarzystwie mamy język norski (islandzki czy dowolny inny skandynawski), staroświatowy (niemiecki), elficki (pewnie jakiś słownik czy alfabet w necie się znajdzie), krasnoludzki (tak naprawdę trzeba by zapisywać to w języku runicznym, którego za cholerę nie da się czytać) oraz kapłanka pewnie zasuwa w klasycznym (łacina).

Wyobraźcie sobie, jak wszyscy próbują te 5 języków wcisnąć do swoich postów - wyjdzie koszmar językowy (rozumiem, że mogą się znależć osoby piszące poprawnie po islandzku, ale pewnie wyjdzie tak, jak wspomniał Eliasz - gugle przetłumaczy tyle-o-ile i będzie rzeźnia) oraz coś, co zepsuje klimat, zamiast go stworzyć. Jakoś nie mam ochoty przewijać tekstu tylko dlatego, że krasie coś po swojemu gadają, a mi się nie chce guglem próbowac złapać sensu zdania. To ma być zabawa i przyjemność dla wszystkich - myślę, że w takiej formie to się zwyczajnie nie uda.

Moja propozycja jest taka - wrzucajcie pojedyncze słowa, albo i całe zwroty po "swojemu" - ja użyłem już kilku skandynawskich określeń (np. łódź), i tak samo działa MG. Dodaje to klimatu, ale przy tym jest zjadliwe (czytelne) dla pozostałych i nie odpycha od czytania postów innych graczy.

Tyle.
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline