Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2016, 15:28   #193
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Rybak posmutniał.
- Żadna z moich córek nie jest zamężna. Nie jestem dość zamożny, aby je wydać, a wielu sądzi, że coś z moją rodziną nie tak z powodu tego, że nie spłodziłem syna,...
W tej chwili Gretha cieszyła się że jest kobietą, bo inaczej nie ominęłyby jej delikatne sugestie tyczące się tego, jak dobrymi żonami byłyby jego córki. Rybak opowiedział o tym, że był przez wiele lat marynarzem, nim osiadł tutaj. Niestety, nie zgromadził odpowiednich funduszy i popadł w ubustwo jakie tu widzą.

James rozejżał się po niewielkiej izbie, w którym mieszkał rybak wraz ze swoją rodziną. Nie było tu zbyt wiele mebli, czuć było dym i zapach stęchlizny. Na jednej z półek znalazł dwie książki. Stare włoskie wydanie baśni tysiąca i jednej nocy i jakiś miniatlas geograficzny...

Rybak uśmiechnął się a potem stęknął i zwrócił się do Jamesa.
- Czy mógłb5 pan mi pomóc przy łodzi? Wygląda pan na... no na kogoś młodszego i silniejszego ode mnie
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija
Slan jest offline