Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2007, 11:17   #25
Aivillo
 
Aivillo's Avatar
 
Reputacja: 1 Aivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnieAivillo jest jak niezastąpione światło przewodnie
Eh... to wszystko przez to, że nie ma przy nickach znaczków z płcią:P sama mam czasem dylemat jak do kogoś napisać jeżeli nie jestem pewna z kim rozmawiam :P Ale mam nadzieję, że to się nie powtórzy a gdyby co to z czystego przypadku.

Chciałam jeszcze powiedzieć że napiszę posta pewnie tak po 13-14, bo teraz mam masę roboty w domu i ciągle się rozpraszam mam nadzieję, że poczekacie

Edit.

Wyszło na 15, ale jak widzę nikogo nie ma więc wam to bardzo nie przeszkodziło. Dałam wam teraz czas na małe zapoznanie się, będę na bieżąco informowała jako narrator jaka jest pora dnia. Myślę, że wprowadzę godziny, żeby było łatwiej

Acha i jeszcze jedno, nie obiecuję, że wyrobię się z dokładną historią Lisbeth, bo mam urwanie głowy (siostra cioteczna ma dziś 18 urodziny a za dwa dni robi imprezęi jej trochę pomagam :P) podam tylko najważniejsze informacje ok?


Edit. cd

Tak więc na prośbę Lkpo zamieszczam nieco o walucie w Miguaya (całej krainie)

1 talar=100 knutów*

*pieniądze wykonane są z tanich stopów miedzi i żelaza

Przykładowe ceny niektórych przedmiotów
miecz słabej jakości- 5 talarów
miecz średniej jakości- 30 talarów
miecz dobrej jakości- 80 talarów

długi łuk cisowy- 60 talarów
krótki łuk- 20 talarów

podstawowy zestaw medyka- 100 talarów

strój chłopski- 10 talarów
strój mieszczanina- 70 talarów

nocleg w taniej gospodzie- 3 talary
nocleg w przeciętnej gospodzie- 15 talarów
nocleg w luksusowej gospodzie- 200 talarów

piwo(kufel)- 50 knutów
grzane piwo(kufel)- 70 knutów
wino czerwone(kielich)- 70 knutów
wino czerwone(butelka)- 4 talary
wino białe(kielich)- 80 knutów
wino białe(butelka)-6 talarów
kieliszek gorzałki- 1 talar
butelka gorzałki- 8 talarów

bochenek chleba- 30 knutów
pajda kiełbasy- 2 talary
kura(żywa)- 10 talarów
wędzona szynka- 20 talarów

wynajem konia- 50- 100 talarów (zależy od stajni)
kupno konia- 300- 1000 talarów

Uff narazie tyle, jeżeli chcecie coś jeszcze będę tę listę ciągle aktualizowała
 

Ostatnio edytowane przez Aivillo : 02-05-2007 o 18:09.
Aivillo jest offline