Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2016, 20:49   #9
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
Chodzi Ci o Dragonborn? Wiesz, że ta rasa pojawiła się po raz pierwszy w D&D 3.5?
To że się pojawiła jestem skłonny uwierzyć. Illithidem też możesz w 3.5 grać na pewnych warunkach. Patrzę w podręcznik gracza 3.5 i nie widzę, patrzę w Opisanie świata Faerun 3.5 i też nie widzę.


Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
Raczej cofnięcie Faerunu do czasów Points of Light, czyli sedna tego settingu.
Raczej pójście za owczym pędem ku apokalipsie. Niestety ta dziwaczna moda polegająca na zarzynaniu settingów jest w ostatnich latach na topie i nie tyczy się tylko D&D.


Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
Nie chce mi się teraz wertować podręcznik, ale gdzieś na początku było opisane, że te opisy są celowo mocno skrócone, tak aby każdy mógł opisać je na swój sposób. Zamiast strzelać magicznymi pociskami, można ciskać we wrogów czaszkami lub ognistymi pociskami. Wszystko zależy od pomysłu gracza, dla mnie to na plus.
Żeby w D&D 3.5 można było czymś ciskać w przeciwnika to po pierwsze trzeba było to mieć w ekwipunku, po drugie trzeba to było wyjąć z plecaka.

Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
Dla mnie ten system to fajna odmiana dla zwyczajnych, dość poważnych sesji D&D. Spotykasz się w gronie znajomych, lecą piwka, czipsy, pizza i rozgrywacie bez spiny sesję, którą przygotował dla was MG. Trochę casualowe to, ale prowadzi się to wygodniej i gra się ciekawie
Wiesz może się ośmieszam oczekując od RPG szczątkowego realizmu, ale właśnie taki jestem. Jak mam grać w D&D 4.0 to lepiej sobie odpalić jakąś gierkę na kompie. A piwo mogę pić także przy "poważnym" D&D 3.5.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline