Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2016, 23:01   #8
Nasty
 
Nasty's Avatar
 
Reputacja: 1 Nasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnieNasty jest jak niezastąpione światło przewodnie
Witam, no jest to swoisty nieład w sesji i próba zrobienia otwartej fabuły na zasadach każdy bogiem (tworzenie świat wokoło). Co prawda w każdym postapo jest główny cel i nawet jeżeli fabuła pokazuje inaczej i MG pisze inaczej że nie ma, to i tak ona jest. Zawsze celem jest przeżyć jak najdłużej i tego nawet nie trzeba pisać. Więc chcąc nie chcąc jest fabuła - przeżyć.

Na pewno pomoże wprowadzenie zasad:

- pisanie kolejkowe lub jeden post w kolejce (gracze)

- MG główny określa zarys świata ( nie musi być całościowy, wystarczy czas i miejsce)

- MG NPC jeżeli już jest (czyli ja dodaje odpis NPC lub prowadzi dialogi w "Google DOC" jako każdy NPC)

Proponuję póki co by sesja nie padła:


kolejkowanie:

1 MG główny (opcjonalnie jeżeli wprowadza znaczną zmianę miejsca, wątku fabuły lub akcji)

2 MG NPC ( wprowadzanie NPC, opis sytuacji z nimi związanych jak i ewentualne dialogi) - tu do dogadania się czy mam wolną rękę co do wstawiania takowych NPC sama czy, muszę je omawiać z głównym MG (wtedy szybciej będzie jak po prostu będzie je wstawiał główny MG)

3 Gracze każdy, po jednym poście w kolejce (dialogi i interakcje z innymi, tylko w Google Doc z porozumieniem graczy uczestniczących w interakcji ) Nieznacznie mogą kreować świat lecz, nie mogą wpływać na zachowanie innych postaci.

No i mamy już sesję która, jest wstanie działać. Co prawda, skoro główny MG jest też graczem musi się, wykazać naprawdę dobrym rozgraniczeniem boga (MG głównym ) od, swojej postaci. Nie może dodawać sobie jako MG tak zwanej fory.

Co do propozycji wstawię po prostu to co odpowiedziałam na PW opiekunce działu

Cytat:
Muszę to przemyśleć. Bo nie wiem czy wiesz startuje moja sesja. Długo ją układałam. Chodź na razie, jest w niej jeden gracz to, mam nadzieję niebawem więcej postaci w grze znaleźć. Będzie to wartka akcja nie jakieś biadolenie w drodze do celu. Nawet chciałam zrobić z tego jedno-linijko-wca. Wolę jednak fajne opowiadanie. Mogę przejąć graczy do swojej sesji? Włącznie z kartami postaci. Co prawda muszą się zgodzić i uzupełnić co nieco.

Jeżeli nie?! Daj mi czas do Wtorku by zastanowić się nad tą propozycją. Fabuła jest standardowa przeżyć jak najdłużej nie umrzeć głupio ale, jednak by, nie zanudzić graczy coś, musiała bym zaplanować. Więc muszę to przemyśleć.

Smok Burzy obrał otwartą fabułę lecz bez zasad pisania i to poważny błąd np: kolejkowanie odpisów graczy oraz ilość odpisów w kolejce.
Jak i porozumiewanie się między graczami (doc). Na dłuższy dystans dojdzie do konfliktów nie tyle co graczy co odpisów.
Więc jak powyżej - mogę was przygarnąć do sesji sesja rusza najpóźniej w Poniedziałek. Jest dość podobna. Fabuła jest dość nie liniowa. Możecie na własną rękę dążyć do przeżycia. Nie ma w niej zombi czy mutantów. Są chorzy którzy, są nad pobudliwi i nerwowi. Rekrutacja jest aktywna w dziale rekrutacji na LI. Więc możecie przemyśleć na spokojnie przejście.

Pozdrawiam.
 
Nasty jest offline