Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2016, 22:58   #234
yarksis
 
yarksis's Avatar
 
Reputacja: 1 yarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodzeyarksis jest na bardzo dobrej drodze
Witajcie.

Jakiś czas temu ze znajomymi rozegraliśmy kilka przygód wykorzystując do tego program Slack. Być może niektórzy z Was się z nim zetknęli. Generalnie jest to narzędzie ułatwiające kontakt w zespole (dużo czerpie ze starego dobrego IRC-a), np. wśród osób pracujących zdalnie, ale w naszym przypadku sprawdziło się świetnie w prowadzeniu sesji. Niestety zespół trochę nam się rozleciał, więc pomyślałem, że podzielę się tematem z innymi i być może znajdą się chętni do rozgrywki w ten sposób.

Jak to działa?
Utworzyłem na Slacku grupę, do której mogą dołączyć osoby (szczegóły na priv), chętne wziąć udział w jakiejś rozgrywce lub równie dobrze możecie to miejsce wykorzystać, aby stworzyć i rozegrać własną sesję. Po dołączeniu można też zapraszać znajomych. Czym więcej osób się zbierze, tym łatwiej i szybciej później będzie można coś rozegrać. Przy okazji widzę w tym szansę na spróbowanie i poznanie nowych systemów.

Gdy już dołączymy, mamy tam kanał ogólny, gdzie możemy porozmawiać z wszystkimi użytkownikami. Oprócz tego, każdy może stworzyć kanał tematyczny, bądź prywatną grupę (tylko wybrani użytkownicy mają dostęp). Dzięki temu w jednym miejscu może być rozgrywanych jednocześnie wiele sesji, w różnych systemach i można też bardzo łatwo uczestniczyć w kilku sesjach jednocześnie. Do tego mamy powiadomienia, które możemy włączyć/wyłączyć dla danego kanału (sesji). My graliśmy na tej zasadzie, że każdy odpisywał kiedy miał chwilę czasu, ale oczywiście to, jak będą się toczyć sesje, zależy już od MG.

Na kanałach można też bardzo łatwo udostępniać grafiki (na zasadzie przeciągnij i upuść) oraz linki.

Z serwisu można korzystać przez przeglądarkę, bądź poprzez aplikację desktopową lub mobilną - bardzo łatwo i wygodnie. Na ten moment zainstalowałem bota do rzutu kośćmi (wyniki domyślnie są widoczne na kanale, ale można go wywołać tak, aby widzieć je tylko dla siebie). W przyszłości mogę napisać coś jeszcze - wedle zapotrzebowania (np. jakieś generatory itp.).

Zapraszam i to tyle w kwestii samego pomysłu i przedstawienia komunikatora.


Poszukuję
Preferowany komunikator: Slack
System RPG: Warhammer 2ed.
Ilość graczy/mg: 2 (+1 już jest i ja jako bardzo początkujący MG)
Dodatkowe informacje, etc.: ponieważ to byłaby właściwie moja pierwsza rozgrywka jako MG, mile widziani początkujący gracze, którzy będą w stanie wybaczyć moje ewentualne błędy.
Forma rozgrywki: Ze względu na możliwości czasowe, rozgrywka byłaby prowadzona w podobny sposób jak na forach – odpowiadamy kiedy mamy czas, ale przynajmniej raz dziennie. Oczywiście, jeśli trafi się, że wszyscy są online, to gramy/piszemy na bieżąco.
Forma kontaktu z poszukiwaczem: priv na forum

Ewentualnie, gdyby ktoś chciał podjąć się roli MG, to chętnie będę graczem. Wtedy oprócz MG potrzebowalibyśmy jeszcze 1-2 graczy.
 

Ostatnio edytowane przez yarksis : 15-04-2016 o 23:09.
yarksis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem