Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2007, 16:54   #17
denis
 
Reputacja: 1 denis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwu
Coz - widze ze kilka wypowiedzi jest BARDZO ostrych i wydaje mi sie troche przemadrzałych . Wydaje mi sie ze pojecie system Autroski jest bardzo szerokie a wypowiedzi w stylu "cos tam costa tam jest dla leniwych itp " sa krzywodzace i w moich oczach zupełnie nie na miejscu .
Definicja systemu autorskiego moze byc rozcignieta niemla na całosc prowadzenia - czy to pnp czy to na forum . W zasadzie KAZDA zmiana swiata , nawet niewielkie uchybienie w mechanice wprowadza zmieny AUTROSKIE ... wprowadzajac nowe misto do Wh , DnD czy gdziekolwiek indziej - tworzymy system autorski - ponieraz zgodnie z definicja - system autorski jest stworzony przez graczy ( MG) - Wszycy ktorzy wybuchna teraz swietym oburzeniem zapytam : czy jakikolwiek system nie jest ( swiadomie , niesiwadomie a nawet zupełnie przypadkiem ) wzorowany na czyms co juz było . ( Bo trudno nazwac sysyem w pełni autorskim - nie znajac WSZYTSKICH innych systemow autroskich , nie wspominajac o literaturze itp ) . Prosty przykład : wykorzystanie kostek do worzenia mechaniki ... kostki mozna użyc na kilka sposobów - ale wydaje mi sie ze wszytskie lub niemal wszytkie sposoby testowania zostały juz wykorzystane w innych systemach . Wiec zanim ktos zacznie rzucac głodne kawałki w stylu "ten dział jest dla niedouczonych plagiatorów " niech przemysli co rozumie pod pojeciam systemu autorskiego ... bo wg tak ostrej definicji systemow autroskich NIE MA .
 

Ostatnio edytowane przez denis : 05-05-2007 o 22:45.
denis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem