Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2016, 08:57   #23
Baczy
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Sakal, ale o co chodzi? :P

To nie pierwsza Mafia na forum, było ich kilka, leżą w archiwum, i można poczytać i przekonać się, jak to generalnie wygląda.

Nie wszyscy piszą bekowo, ale... tak jest zabawniej :P W przeciwieństwie do zwykłej mafii, tutaj mamy te maski, jakieś postacie, zupełnie z du... znikąd w danym świecie. Można by zagrać bez tego, ale byłoby nudno. Dlaczego? Bo zwykła rozgrywka w Mafię trwa kilka-kilkanaście minut, tutaj doba w grze (faza dnia i nocy) trwa przeważnie dwie doby w realu... Jeśli miałaby to być sucha dyskusja zwykłych szarych mieszkańców, byłoby po prostu szaro. A tak, ludzie sobie ubarwiają grę dziwnymi postaciami i dziwnymi tekstami. I to się nie zmieni, chyba że założysz własną sesję Mafijną Zachęcam.
Ale jak powiedziałem, nawet teraz nie wszyscy grają jajcarsko, to raczej wynika z wybranej postaci. Wiking raczej jajcarzem nie będzie, Levi też nie jest, bo jego postać nie jest. Nikt nikogo nie zmusza do takiej czy innej gry, a konkrety tak czy siak się klarują.

Drugie, podawanie kto kogo zabił w podsumowaniu nocy. Czy to naprawdę nie ma sensu? Bo mi się wydaje, że ma... W zwykłej Mafii tak nie jest? Pytam, bo nie pamiętam, dawno grałem, ale wydaje mi się, że informacja podsumowująca fazę nocy nie wygląda tak: "Zostało was 7." Jestem prawie pewien, że jest info kto nie żyje, tzn jaka rola. A to, kto zabił... Cóż, na pewno nie jest to bez sensu, poza tym - sprawdza się, bo tak było i w poprzednich Mafiach.

A co oznaczają Twoje zarzuty o "metodzie na farta" czy "grze w otwarte karty po śmierci", tego nie wiem, doprecyzuj, proszę.

Aha, i dzięki za krótką, acz przyjemną wspólną grę Życzyłbym Wam powodzenia, ale żeby były równe szanse, to tego nie zrobię ;D

PS: mój morderco, to nie był fart, przejrzałem Cię. Módl się, obym ja jedyny.
Bułahahahahahaha!
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.
Baczy jest offline