Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2016, 01:16   #8
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
Ok, doba minęła, a odpowiedzi brak. Rozwiązaniem zagadki jest Battlelore. Jest to dwuosobowa gra, której uczestnicy dowodzą własnymi armiami i toczą bitwę śmiertelną na heksagonalnej planszy. Gra aspiruje do miana 'taktycznej' mamy więc na mapie przeszkody terenowe, dysponujemy różnymi rodzajami wojsk, rozkazami, bonusem za flankowanie... A jednocześnie bezpośredni wpływ na wynik każdego ze starć mają przedstawione na ilustracji kolorowe kosteczki. Więcej o grze nie powiem, bo grałem w nią tylko raz i jakiś strasznie dawno temu. Z tamtej rozgrywki, bardziej od samej gry zapamiętałem jedną sytuację. Kolega próbował zaatakować łucznikami moją konnicę. Niestety, nie wyrzucił żadnego sukcesu. Czy w tej sytuacji jego łucznicy stali bezczynnie nie wyrządzając mi żadnej krzywdy? Nie do końca. Mój adwersarz stwierdził bowiem, że nie mogąc trafić przeciwnika strzelcy postanawiają obrzucić wrogów wymyślnymi obelgami. Głównie takimi, które w niedwuznaczny sposób łączyły matki wspomnianych rycerzy z ich wierzchowcami...

No dobra, koniec dygresji. Punktacja oczywiście bez zmian:

Punktacja:
Baczy: 2pkt
Mira: 2pkt

Zagadka #4:

 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline