Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2016, 22:07   #35
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
Nie wiem czy nikt nie znał odpowiedzi, czy też walka o drugie miejsce nie stanowi wystarczającej motywacji. Tak czy owak, prawidłową odpowiedź poznacie dopiero ode mnie :P Zdjęcie przedstawia kości z gry figurkowej Star Wars: X-Wing. Umożliwia ona starcia dwóch graczy dowodzących statkami Rebelii lub Imperium. Z jednej strony tytuł ten jest niewątpliwą gratką dla miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen. W grze pojawia się masa różnych statków i znanych postaci, które siedzą za ich sterami. Z drugiej strony gra jest naprawdę przyzwoita i zasługuje na miano taktycznej. Bo choć o celnych strzałach i unikach przesądzają rzuty kośćmi (pokazanymi na obrazku) to w grze jest mnóstwo mechanizmów, które sprawiają, że wcale nie jest taka losowa. Unikalne umiejętności pilotów i statków, przede wszystkim zaś manewry w przestrzeni kosmicznej, które są chyba kluczowym elementem rozgrywki. Ustaw się dobrze, a zmasakrujesz przeciwnika niespodziewanym atakiem. Popełnij błąd, a okaże się, że nie tylko sobie w tej turze nie postrzelasz, ale też staniesz się łatwym łupem wrogich myśliwców.

Ostrzegam jednak, Star Wars X-Wing to gra - pułapka. Jeśli złapiesz bakcyla szybko pojmiesz, że na zestawie podstawowym się nie skończy. To oczywiste, że będziesz chciał kolejne statki. I kolejne. I Sokoła Millenium...

Punktacja:
Adr: 12pkt
Mira: 4pkt
Baczy: 2pkt
Wila: 2pkt
Ardel: 2pkt
Lomir: 2pkt

Zagadka #15 (przedostatnia):
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline