Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2016, 10:12   #39
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
No i dotarliśmy do szczęśliwego finału. Mira, celną salwą zatopiła ostatni z moich okrętów. Tak, chodzi o Statki, Łupy, Kościotrupy. Piracka gra, której pojawienia się oczekiwałem z niecierpliwością. Ostatecznie pojawiła się z półrocznym opóźnieniem... W ramach rekompensaty wydano ją (przynajmniej pierwszą edycję) w takiej samej wersji jak na rynek amerykański - z metalowymi pieniążkami. I to jest niewątpliwie świetne. A co do samej gry... troszkę zawiodła oczekiwania. Niby masz swój statek, który rozbudowujesz o kolejne fragmenty kadłuba, maszty, działa, ładownie i chomiki (większe ładownie). Niby masz załogantów. Niby jest kasa, towary, ulepszeniaNiby jesteś piratem - co samo w sobie jest zawsze fajne. A jednak poziom losowości czasami wręcz boli. Kostki, widoczne na zdjęciu symbolizują nasze okręty i jednostki neutralne. Na początku każdej rundy aktualny herszt wrzuca je wszystkie to pudła (będącego morzem). Ten rzut zaś przesądza nie tylko wpływa na akcje statków, ale i ich położenie względem siebie. Może to brzmi fajnie, ale w praktyce często okazuje się, że twoje statki lądują gdzieś daleko od centrum wydarzeń, a przez to nie postrzelasz sobie do nikogo...

Punktacja:
Adr: 12pkt
Mira: 6pkt
Baczy: 2pkt
Wila: 2pkt
Ardel: 2pkt
Lomir: 2pkt
MTM: 1pkt

Dziękuję wszystkim za udział. Gratulacje (i reputki!) zbiera Adr za druzgocące zwycięstwo. Swoje drugie miejsce w ostatnim starciu ugruntowała Mira. Natomiast Baczy, Wila, Ardel i Lomir muszą się bardzo mocno przytulić, by się razem zmieścić na trzecim stopniu podium. Dziękuję również MTM-owi, za wzięcie udziału (choć musiałem go długo namawiać).

Dziękuję wszystkim i do zobaczenia w następnej edycji
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline