Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2016, 14:18   #364
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Wyniki rzutów i de facto historii:

Cwany (4 kości): 12 białe - Not too shabby. You've made it out with dignity intact, through some fluke. There might even be a little profit, or self respect, or something. Time to throw a little party for all your friends.

Skarbek (3 kości): 11 czarne - Pretty good. All things considered, you're coming out of this smelling like a rose. You're little better off - maybe you got the girl, or maybe you just didn't get caught.

Schiele (4 kości): 11 białe - Not too shabby. You've made it out with dignity intact, through some fluke. There might even be a little profit, or self respect, or something. Time to throw a little party for all your friends.

Kłykacz (5 kości): 3 czarne - Harsh. Shit-in-a-bag harsh, a-lifetime-of-medication harsh. A big black cloud of hurt is going to rain all over you. The things you need to happen are not going to, simple as that.

Jak widać dość łaskawe rzuty, poza Kłykaczem, hłe, hłe...

Co teraz? W skrócie zasad pisałem:
Cytat:
Teraz po kolei każdy gracz układa jedno zdanie pokazujące jego własną postać w przyszłości, jednocześnie "odrzucając" jedną kość. Jeśli gracz nie posiada kości, kolejka go omija. Koniec gry następuje w momencie, kiedy nikomu nie zostanie żadna kość.
Kilka słów rozwinięcia. Czeka nas teraz seria krótkich jednozdaniowych odpisów. Każdy gracz łącznie może wypowiedzieć tyle zdań o swojej postaci, ile zgromadził kości (wyżej przypomniałem, kto ile ma). Przy układaniu tych zdań powinien mniej lub bardziej wziąć pod uwagę wylosowany wynik historii, który dałem wyżej.

Końcówka to jest dynamiczny montaż, migawki scen, nie muszą się trzymać kupy i mogą skakać po chronologii. Każde zdanie zgodnie z angielskim podręcznikiem powinno mieć schemat: This is (my character), (doing something)., nie musimy się tego jednak trzymać całkowicie dosłownie.

Kłykacz zgromadził 5 kości - będziemy więc wyręczać Fyrskara w zdaniach dla jego postaci zgodnie z kolejnością przy stole, czyli w pierwszej iteracji zrobię to ja, potem Campo, itd. Kolejkę rozpocznę za chwilę, wrzucając pierwsze zdanie opisujące przyszłość Cwanego.

Jeszcze jedna ważna sprawa: nie tykamy tutaj innych postaci. I piszmy w czasie teraźniejszym, żeby oddać dynamikę montażu.

Edycja: wrzuciłem, kolej na Campo.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 02-05-2016 o 14:22.
dzemeuksis jest offline