Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2016, 14:34   #254
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Słowo klucz jest tutaj enchancement (nie wiem jak to w polskiej wersji jest napisane, ale wydaje się, że zaklinanie).
Generalnie masz kilka typów obrony poza samym pancerzem. Owymi wzmocnieniami są:
- enchancement (zaklinanie)
- deflection (odbijanie)
- natural armor (naturalny pancerz)
- dodge (uniki)
- insight (nie mam pojęcia jak to jest przetłumaczone, więc nawet nie próbuje )

I generalnie wszystkie bonusy z wyjątkiem uników nie łączą się ze sobą (w sensie, że bonus z natural armor nie połączysz z innym przedmiotem dającym natural armor, ale natural armor z deflection już możesz). Kamień Ioun i Gracja Kota dają bonus echantement, a więc wygrywa bonus z silniejszego przedmiotu.

Co do drugiego pytania...

Piszę z komórki i nie chce mi się przeglądać stron w poszukiwaniu wspomnianego przedmiotu, ale jeśli w opisie przedmiotu napisane jest, że jest zaklęty czarem Gracja Kota to tak. Tyle, że raczej na niezbyt wiele przyda się Tobie ta wiedza, bo nawet jeśli nie byłby to i tak nie mógłbyś połączyć efektu przedmiotu (bonusu do zręczności z zaklinania) i wspomnianego zaklęcia.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 02-05-2016 o 14:38.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem