Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2016, 15:39   #62
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
W wielu systemach masz ciosy krytyczne i WFRP 2 edycja nie jest tu odosobnionym przypadkiem. Ja nie wiem jak inni MG to prowadzą u siebie, ale u mnie Furia Ulryka odnosi się do wszystkiego - niezależnie czy to postać prowadzona przez gracza, czy też potwór w rękach MG. System stworzony jest tak, że większość mechaniki jest wykorzystywana także dla NPCów i potworów (wyjątkiem są tutaj Punkty Przeznaczenia, ale te teoretycznie też można dać jakiemuś bossowi jeśli ktoś tego chce). Nie ma twardej przewagi BGów nad resztą NPCów z wyjątkiem wspomnianych PPków (Ba! Można nawet stosować tabelę ciosów krytycznych w przypadku wrogów, choć trwałoby to wieki - ja stosuję dla NPCów zasadę nagłej śmierci i tylko "boss" nie ginie od razu, gdy punkty życia osiągną 0), a więc każdy musi mieć się na baczności i tyczy się to nie tylko graczy. Kilku bandytów widząc uzbrojoną grupę poszukiwaczy przygód obejdzie się ze smakiem (chyba, że są idiotami, co jest dość normalne w sesjach RPG ) lub zawoła kumpli i wyjdzie ze swoimi żądaniami, gdy będą mieć znaczną przewagę liczebną (starając się przy tym uniknąć walki, która bywa zgubna dla obu stron właśnie przez Furię Ulryka).
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline