Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2016, 23:38   #68
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Ja tam się nie zastanawiam jakie przełożenie na rzeczywistość ma mechanika. Gra fabularna wciąż jest grą i tak na nią patrzę, a więc mechanika ma dla mnie znaczenie bardziej gamingowe. Są określone zasady, a w przypadku Warhammera mamy 10% szansę na krytyk, przy czym wylosowanie 10 na k10 nie gwarantuje Furii Ulryka, bowiem musicie zdać test ataku ponownie - jak dla mnie bomba, a jak ktoś chce podkręcić śmiertelność po obu stronach to może wywalić potrzebę potwierdzenia krytyka.
Naprawdę można się wielu rzeczy uczepić jeśli chcemy rozpatrywać jakikolwiek system RPG pod kątem realizmu, bo najbardziej realistyczne systemy są te, w których najmniej jest mechaniki, a najwięcej storytellingu.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline