Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2016, 09:53   #1778
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Haggard to specyficzny zespół, w jednym utworze potrafi zmieszać kilka języków i kilka stylów, oddając chaos państw niemieckich w średniowieczu. Pierwsza kaseta, którą słyszałem, była tematyczna, kilkanaście piosenek na temat zarazy. Po polsku takim odpowiednikiem mogłaby być chyba "Ballada o Czarnej Śmierci" Percivala, albo właśnie Odpust Zupełny, który kiedyś zupełnie mnie zakręcił przedstawieniem turpistycznej wizji rzeczywistości jako czegoś codziennego i naturalnego. Trochę w stronę "Karmicielki wszy" Kaczmarskiego.

To, co daję poniżej, nie przemawia do mnie muzycznie, ale jest ciekawym projektem - średniowieczne teksty buntowników chłopskich śpiewane przez osoby na co dzień występujące w zespołach punkowych. Znacznie cięższe od Haggardu, ale daję to jako ciekawostkę.

https://www.youtube.com/watch?v=M0RRIXhT3jU
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem