Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-05-2007, 19:28   #17
Francois de Fou
 
Reputacja: 1 Francois de Fou ma wyłączoną reputację
Eeee... to ja może powiem tak... jakbym próbował stworzyć postać wg planu podanego przez autora tematu mogłoby mi pójść troche ciężko. Czemu?
1) wypracowałem sobie włąsny sposób kreowania postaci
2) preferuję system WoD, a tam niestety ale raczej powinno siękreować postaci w trochęinny sposób. Zaczynam więc od pytań czysto filozoficzych:

a)Kim jestem?
-biedny/bogaty
-majątek po rodzinie/kradzieże/straciłem majątek/dorobiłem się uczciwą pracą
-jaka jest moja praca?
-jakim klanem/rasą/plemieniem/itp chcę grać?
-z jakiego kraju pochodzę
-jak się nazywam?
-ile mam lat?
-główne założenia charakteru

biorę też pod uwagę czas rozgrywki, gdyż dobrze jest osadzić postać w konkretnym miejscu i czasie. Na przykład chcę zrobić nosferatu, za życia będącego szpiegiem. biorę więc pod uwagę I i II wojnę światową. Biorę pod uwagę z jakiego państwa mógł się wywodzić według stereotypów, które mogą mieć duże znaczenie dla charakteru. Oczywiście ważne jest też dzieciństwo, ale to schodzi nadalszy plan przy wymyślaniu "jak do tego doszło, że obrałem taki zawód". Załóżmy że chcę, żeby postać wyglądała na 20 lat, a na przykład życie wiodła w trakcie pierwszej wojny światowej. Akcja scenariusza jest w roku 2007 na przykład, więc po przeistoczeniu w jakiś sposób albo zapadłem w letarg,albo żyłem spokojnie swoje nieżycie nikomu nie wchodząc w drogę i za bardzo się nie rozwijając, chyba że MG przedstawi troszke inne założenia.

Po określeniu tychwszystkich najważniejszych ogółów będących szkieletem postaci, zaczynam dopracowywać szczegóły. Im więcej szczególnych szczegółów tym barwniejszą mamy postać, przy czym nie opieram rozbudowy szczegółów na pytaniu "dlaczego", a "jak do tego doszło?".

ALE TO JEST MÓJ SPOSÓB!!! Kto jest chętny może z niego skożystać, jednak jedną rzecz mogę polecić bardzo. WYPRACUJCIE WŁASNY STYL TWORZENIA POSTACI!!!! tak będzie dla was wygodniej, nie będziecie się odnosić punkt po punkcie do cudzego stylu, ale robić to poswojemu, tak jak wam pasuje. Dzięki temu tworzenie postaci będzie przyjemniejsze, co można później odczuć czytając jej historię. Jeżeli przygotowujecie się do swojej pierwszej sesji w życiu, polecam zrobić 3-5 postaci bez celu, niekoniecznie do sesji, po to tylko żeby się wyrobić, wyrobić własny styl i nabrać pewności w tym co się robi. Pozdrawiam
FdF
 
__________________
Tańcząc jak tobie zagrają, spraw by grali to co chcesz tańczyć...

Ostatnio edytowane przez Francois de Fou : 08-05-2007 o 19:42.
Francois de Fou jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem