Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2005, 19:41   #3
Qbista
 
Qbista's Avatar
 
Reputacja: 1 Qbista ma wyłączoną reputację
Mój nick wziął się od przekształcenia pierwszej litery nazwiska. Banalne w cholerę, ale szczerze mówiąc, niczego bardziej skomplikowanego mi nie trzeba.

Co zaś się tyczy moich postaci... Cóż, one zazwyczaj mają imiona i nazwiska (bo nie grywam w systemy fantasy, tylko Moderny). Powstają to przez czystą burzę mozgów, to pobierane są z książek, czasami z filmów, raz chyba nawet, dla czystej zabawy, grałem postacią nazywającą się "Klint Istwood" (przekształcenie celowe, żeby nie kalać nazwiska Mistrza). Słowem - biore je z otoczenia.

A imiona, które zapadły mi w pamięć..

Alec Kyle, jedna z niezapomnianych (bo wciąż żyjących) postaci, do Zewu Cthulhu, stylizowana na głównego bohatera "Teorii Spisku". Imię wzięło się z horroru Lumley'a - "Nekroskop".
Wilhelm Cabrie - wampir, Nosferat, imię całkowice wymyślone
Enid Glenna - imię mojej żeńskiej postaci do Gasnących słońc. Amalteanka ślepo zapatrzona w dobroć. - imię podrzucone pzez przyjaciółkę, fantyczkę Wiedźmińskiej Sagi.
 
__________________
MG, P+, G++, SG++, SS, SD++, K, p, Z, S---, H, D+, K, f-, h, w-, cp--, sf+, L+, NS+++, SC -, Kon+, D++, Gaz+, T+, SU?; ZC, WoD, SW, GS
Qbista jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem